Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a házban akar...

Grenus24 kérdése:

Mit tehetek ha a házban akar családot alapítani a testvérem, ami nem csak az övé?

Figyelt kérdés

Anyukánk halála után ez a 1 nagy és 2 rettentő pici szobás ház hármunké lett. A báttyámé (42) nővéremé (37) és az enyém (21)

A nővérem nem lakik velünk. Nem akar beleszólni az itteni dolgokba. A bátyám ide költöztetett egy nőt a két gyerekével!!! ( Most nincsenek itt a nyár miatt) ezen felül a nőt teherbe ejtette.

Nos én nem akarom ,hogy itt lakjon. Sem a 2 gyerek. Sem a születendő gyermek. Eleve hova teszi? Nincs is annyi hely. Ez a ház hármunké. Nem az övé. Meg sem kérdezte ide jöhet e a nő. Ezen felül ha a született gyermek majd ide lesz bejelentve , senki nem teszi innen ki az 100%. 21 éves vagyok. Tanulok még és dolgozom. Ez a ház az én otthonom is. Mi jogon alapít/ költöztet ide egy családot a testvérem? Mit tudok lépni ez ellen? Illetve milyen jogokat kap a nő ha a gyermeke ide születik? Szerintem ez így nem igazságos..



2018. júl. 29. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Pereskedni lehet, mást nem tehetsz. Elvileg mind 3 testvérnek 1/3 ad arányban joga van osztozni a másikkal. Ügyvédhez mehetsz vele esetleg, de elvileg a bátyádnak joga van az ő részébe belevonni mást (másokat) is.
2018. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Emiatt inditottam tavaly ugyet. Tobb mint fel evig ment ez miatt a vizsgalat. Vegulis kiderult semmi jogom nincs beleszolni a tesom dolgaiba es mas hozzatartozo is lehet a lakasban plussz ugye evidens hogy is minden koltsegbe beszall. Az hogy meg "zavar'' ne ott legyenek a kolkei..joga van. Ugy hogy en elkoltoztem. Most a batyam a csajaval meg a ket gyerekel el egyutt. Az ocsem meg szinten albiban. Ez van. Nem csak te vagy ezen a vilagon.
2018. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.-ra NE hallgass, ha te akarsz ebből győztesen kijönni! Jó nagy hülyeséget mondott. Fogalma sincs arról, amit ilyen helyzetben kell tenni, látszik is a válaszán.


A helyzet ilyenkor az, hogy 1/3 rész a tiéd, 1/3 a nővéredé, és csupán 1/+ a bátyádé szintén. Azzal, amit csinál, a Ti részeteket is belakja, amihez nincs joga.


Ha ott akar maradni a bátyád, akkor a Te 1/3 résezedet KI KELL FIZETNIE neked, a nővéred részét, pedig neki. Miután kifizette a részeteket, nyugodtan maradhat a lakásban. Te pedig nem "pucér fenékkel" fogsz elköltözni a nagy semmibe.

Mellékesen: Jó nagy barom testvéred van, már ne is haragudj. Hol élt ez eddig?

2018. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jav.:

*1/3

*részeteket

2018. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyámügy nem fogja engedni!
2018. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyámügy egy 15 milliós családiházat kivett alólam!

Mert én egyedülálló vagyok, keresőképes.

Még azt mondták a gyámügyön a lakás vásárlási problámámat oldjam meg!

Az örököstársam kiskorú, nagycsaládos az anyja és nevelt apja munkanélküliek.

Havi rezsiszámlákat küldtek, fizessem be, de úgy hogy 20 éve nem ott lakom. Az örököstársam az ottani lakos!

Felszólítottak, ügyvéd, gyámügy tegyem lakható állapotba a házat! Saját költségemen festés stb.


Bementem a gyámügyre és megfenyegettem a nőt! 7.5 millióval az adósom lett! Tudom hol lakik mert hazáig követtem! Adávételi szerződést fogok vele és a férjével aláíratni, a megfelelő agresszívítással és brutalitással!

2018. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző, ezt hogy engedhették meg maguknak? Meg mi az, hogy nem te vagy a tulajdonos, de fizesd ki a számláikat? Hát komolyan dögöljenek éhen is, ha már ilyen nyomoroncok.
2018. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!