Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miről szóljon?...

Szerintetek miről szóljon? Szeretnék írni egy "könyv" szerűséget

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék írni egy egyszerű "könyvet"

Nem szeretnék vele sok mindent csupán megírom él elolvasgatom néha, szerintetek miről szóljon?

Valós és egyben kitalált helyzetek is mehetnek bele, életszerű és életszerútlen dolgok is mehetnek bele :D



2018. aug. 3. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ezt neked kell tudnod.
2018. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nem tudsz miről írni, nem fogsz tudni mit írni. Ne erőltesd, csak azért mert a mai tinilányok között divat a könyvírás, 90%-uk felesleges, pocsék, olvashatatlan, értelmezhetetlen valamiket ír, és ami a legnagyobb szégyen hogy sokuk 10-14 éves korára sem tanul meg helyesen írni, szöveg-központozni.
2018. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nike erőltetni szeretném valami kis alapötletet van, és sokat foglalkoznék vele, nem lennének benne helyesírási hibák, csak gondoltam hogy hátha másnak ám valami ötlete amit szívesen írna, csak idoelutesre gondoltam
2018. aug. 3. 16:15
 4/6 A kérdező kommentje:
És nem azért töltetek mert divat lenne, amúgy sem lány vagyok szóval végképp csak hobbiból csinálnám, vsgy fiú nem írhat idoeluteskent könyvet?
2018. aug. 3. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"Könyv szerűséget" ne írj. Kezdetnek jó egy novella, de ha több mondanivalód van, akkor egy kisregény.

Az írók - hobbiírók is, mint pl. én - akkor írnak, amikor közlendőjük (ihletük) van. Megkérdezheted az olvasókat ugyan, hogy miről írj, de ne lepődj meg, ha nem fognak válaszolni. Általában be is határolod magad azzal, ha másoktól kérsz ötleteket. Bár lehet írni úgy is, hogy kérnek tőled valami konkrét helyzetet, történést, de ez inkább a gyakorlott íróknak megy, nem a kezdőknek. Bármiről írhatsz, ami megihlet: egy kép, egy dal, egy videó akár, esetleg az, ami napközben veled történt, láttál, vagy hasonló. Kérhetsz vázlatot is, ha már kialakult rajongó táborod van (ekkor már úgyis tudod, mi az a stílus, ami neked megy). Mi van akkor ha azt mondják, hogy romantikus történetet írj, de ez áll tőled a legtávolabb? Mi van, ha sci-fit kérnek, de nem kedveled azt a műfajt? NEKED KELL tudnod, hogy miről akarsz írni. Plusz, amíg csak olvastam, és nem váltam magam is hobbi történetíróvá, furcsának találtam azt a kitételt, hogy az írók maguknak írnak, ám, ha tetszik ez másnak is, az csak hab a tortán. Pedig így van. :)

Ha ötleted, ihleted, mondanivalód van, akkor írj. De ha csak unaloműzésből kezdenéd, nem biztos, hogy célt érsz.

Írhatnál társadalmi problémákról: homofóbiáról, rasszizmusról, a kirekesztettségről, magányról, arról, hogy a látszat nem minden, barátságról, szerelemről, különféle érzelmekről, olyanokról, ami megtörténhet mással is, de lehetne akár természetfeletti dolgokról, a meséket mindig is szerették az emberek. És ezt teheted szórakoztató formában, de ehhez mindenképp gyakorlat kell, vagy veleszületett tehetség.

Nemcsak a helyesírásra kell ügyelned, de a szóismétléseket is kerülnöd kellene. Pl. egyetlen mondatban zavaró mondjuk négyszer ismételt "volt" szó, vagy a párbeszédekben elkövetett: "mondta". Vagy nézd meg a feltett kérdésedben az utolsó mondatot. Kétszer van egy mondatban a "mehetek bele". Az igényesebb olvasókat ez zavarja. Csak mondom. :) Számtalan buktató van, de mégis, ha belevágsz, örömet adhat. Nem beszélve arról, hogy egyfajta terápia is lehet. Kiírod magadból mondjuk, ami fáj. Egyébként azt is el kell döntened, hogy hol írsz. Persze ha utalsz a "könyvre" talán a wattpadra gondolsz, de már az is behatárolja az egészet, hogy például ott csak az oldalra felregisztráltak olvashatják teljesen a sztorikat. Ezzel számos olvasót zárnál ki. Szóval döntsd el azt is: hova írsz?

2018. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék vele célt elérni sem rajongói tabort egyenlőre még nem vonz annyira a tema.

És köszönöm. A választ sokat segítettel ment a zöld kéz :)

2018. aug. 4. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!