Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elopták az személyigazolván...

Ha elopták az személyigazolványom akkor vissza tudnak vele élni?

Figyelt kérdés
Az a gond aki elopta olyan helyen dolgozik,pl hívatlan ahol a személyes adatokat használják, pl NAV. Vagy bármely máshol utánam tudnak ez alapján nézni? Megtudják hol lakom ilyenek. Sajnos az illetőnek vannak kapcsolatai. Kérlek normális válaszokat várok és segítőmszándékkal. Nem tudom mit évő legyek. 28 éves nő vagyok.

#személyi igazolvány #NAV #adat visszaélés
2018. aug. 5. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az az első, hogy ilyenkor elmész és bejelented, hogy elvesztetted. Abban a pillanatban érvénytelen lesz az a személyi és nem fognak tudni vele visszaélni. Csináltass újat, ne halogasd... 22/N
2018. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
+ szerintem a személyi számán kívül mást nem tud felhasználni, hiszen mivel ismered - tudja a neved, személyi nélkül is megtehette volna ezt. Ha a személyi eltűnése maga a gond akkor új számot fogsz kapni, az előzőt senki nem fogja tudni használni, hiszen tudják, hogy visszaélést követnek el.
2018. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Segítő szándékkal írom, hogy 28 éves korodra eléggé tudatlan vagy. Ha és amennyiben tudod, hogy ki lopta el, jelentsd fel, mert bűncselekményt követett el. Következő, hogy azonnal jelented, hogy ellopták a személyidet, készítenek helyette másikat. És igenis vissza tudnak vele élni, ha ezt a cselekedet rossz indíttatásból tette, aki tette. Egyébként, nem gondolnám, hogy az olyan hivatalokban, ahol a személyes adatokkal vissza lehetne élni, ott olyan embereket alkalmaznának, akik ezt meg is tennék!!!
2018. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!