Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha rosszul...

Szerintetek gáz, ha rosszul érzem magam ilyenkor?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,és tök átlagosan élünk.Amivel tényleg nem lenne baj,mert semmiben nem szenvedek hiányt,de tudom,hogy a mai társadalomban az a menő ha Iphone,Audi,BMW,minden évben minimum spanyol nyaralás,20k zsebpénz hetente.Na nekem egyik sincs meg.Tudom,hogy ettől senki nem lesz több,vagy jobb,de engwem zavar hogy nem engedhetjük meg magunknak.Volt olyan barátnőm aki lenézett amiatt,hogy nincs Iphone-om.Nem tudtam most idén dolgozni,mert nem volt munkalehetőség de jövőre mindenképp fogok.Meg attól is félek,hogy ha lesz pasim és most jelenlegi pasim aki van, ő is tök gazdag és úgy érzem nem vagyok neki elég jó.Persze a szeretetet nem lehet megvenni pénzen,de én úgy érzem,lefog nézni ő is emiatt.Egyébként kertes házunk van bár nem a legszebb az se.
2018. aug. 5. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
emiatt nem kel magad szégyelned
2018. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem semmmiképpen ne hagyd hogy ez zavarjon téged.

Méghozzá ezt pontosan azért írom, amit te magad írtál; hogy semmiben nem szenvedsz hiányt.

Ezesetben ne hagyd hogy a társadalmi nyomás befolyásoljon téged.

A drága cuccok és a fényűző élet mögött sokszor több van, mint hinné az ember. Azok a gyerekek, akik tejben-vajban vannak fürösztve, őket általában ezzel valami miatt tudatosan vagy tudatalatt kárpótolni akarják a szüleik. Legyen az válás, kevés idő a gyerekre, vagy hasonlók.

Ez persze egyáltalán nem igaz mindenkire, akinek jó anyagi háttere van, bocsánat ha általánosítottam.

Azonban lényeg a lényeg, a tárgyak lehetnek bármennyire is drágák vagy éppen márkátlanok, ugyanúgy tárgyak. Az,hogy mikor mi a "menő" az mindig változik.

Ne érezdd magad elnyomottnak azért ami adatott neked, hanem tanuldd meg értékelni a kis dolgokat is, és búszke lenni azért, ami a tied. Itt nem szeretnék személyes sztorikkal dobálózni, de ha gondolod rámírhatsz, és akkor elmesélek egy jó példát erre a saját életemből :)


Mindenesetre ne feledd a pénz nem boldogság ;)

2018. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Es meg apukamnak sincs tul jo munkahelye
2018. aug. 5. 23:55
 4/4 anonim válasza:

Figyu, semmikép ne bánd a dolgot, ne érezd cikinek ! Azt az embert, aki emiatt lenéz téged... hidd el jobb , ha nem is ismered meg jobban. Az is elég fontos dolog, hogy legyen elég, amid van. Képzeld te is kapsz egy iphone-t, örülsz neki 3 napig, jövőre ugye meg már az új verzió lesz a menő, és az fog kelleni neked.-és vannak emberek, akik leélik így az életüket, h folyamatosan a boldogságot hajszolják anyagiak formájában...ha belegondolsz, azért ez elég szánalmas dolog. :P

Bedőltek a cégek reklámszövegeinek, legyen egyéniséged, ne legyél tucatember.

2018. szept. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!