Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A régi 5000 Ft-ost hol tudom...

A régi 5000 Ft-ost hol tudom beváltani újra?

Figyelt kérdés
L/20
2018. aug. 14. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az MNB előterében van egy erre szakosodott kassza.
2018. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire régi: [link]


• Ha a barna színű (képen a 2.), akkor csak az MNB váltja be, legkésőbb 2019. július 27-én.

Személyesen, az 1054 Budapest, Szabadság tér 9. címen váltható be.

De, Budapesttől távol élők számára kedvezőbb lehetőség a levélben történő beküldés a Magyar Nemzeti Bank 1850 Budapest címre. Postai úton kérhető az új bankjegy, vagy kérhető az összeg átutalása bankszámlára.


• Ha a lila színű (képen az 1.), akkor 2037. július 31-ig állnak fenn a fenti MNB lehetőségek.

De, 2020. július 31-ig (a bevonás után 3 évig) a pénzintézetek (bankok, takarékszövetkezetek) és a postahivatalok is átváltják.


A fentiek elolvashatók a Magyar Nemzeti Bank honlapján, a

[link] » BANKJEGY ÉS ÉRME » BEVONT FIZETŐESZKÖZÖK linken: [link] /bankjegy-es-erme//penztari-szolgaltatasok-lakossag-reszere/bevont-fizetoeszkozok


20 éves lányoknak éppúgy ezek a lehetőségei, mint a 95 éves bácsiknak.

2018. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!