Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudom rendszeresen beválta...

Hol tudom rendszeresen beváltani a régi bankjegyeket?

Figyelt kérdés

Nyugdíjasként különórákat tartok diákoknak, és hozzák a régebbi bankjegyeket (főleg 2000 és 5000 forintos címleteket)


Mivel az unokám épp gyűjteni szeretne egy hangszerre, ezért nem szeretnék régi bankjegyeket adni neki, amikor itt jár (ki tudja meddig érvényesek a régiek, és mennyi ideig kell gyűjtenie)



Van a városban egy OTP, ha kéthetente elviszem oda a pénzt, ott be tudják nekem váltani?


2017. ápr. 4. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Postá és bankban beváltják. De az MNB még jópár évig a forgalomból való kivonás után is beváltja.
2017. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Be, persze, de felesleges ezen izgulni, mivel még a régi barna 5000-est is beváltják, pedig azt se tegnap vonták aki a forgalomból....
2017. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A régi 2000 és 5000 ft-osok még július 31-ig bárhol használhatóak, a 10000 ft-osok december 31-ig.


Utána pedig még három évig bármelyik bank és posta beváltja.


Tehát nem kell aggódnod miatta.

Lehet apránként, de egyben is.


Viszont amíg nem vonják ki forgalomból lehet, hogy bank vagy posta nem cseréli ki, mert nincs miért. Csak normál forgalomban cserélődnek, forognak a bankjegyek.

2017. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, de az MNB-hez gondolom fel kellene utaznom Budapestre, hogy beváltsák nekem



Kicsit elhamarkodottak ezek az új bankjegyek, nem mintha az előzőről hallani lehetett volna, hogy hamisítanák őket

2017. ápr. 6. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem gondolom elhamarkodottnak, az okok amik miatt cserélik pedig több MNB-s interjúban hosszasan ki lettek fejtve.



Az MNB-be nem kell bemenned, írtam eggyel feljebb, hogy az összes posta és bank még három évig beváltja a bevonás után.

2017. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!