Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rejtő Jenő könyvek kötelező...

Rejtő Jenő könyvek kötelező olvasmánynak?

Figyelt kérdés

8.-os leszek szeptemberben, és kötelező olvasmánynak 4 Rejtő Jenő könyvet kaptunk, ezek közül kell egyet választanunk.

-Piszkos Fred a kapitány

-Piszkos Fred közbelép

-A tizennégy karátos autó

-Az elveszett cirkáló

Már utánaolvastam mindegyiknek, hogy miről szól, de nem tudok választani, ezért inkább személyes tapasztalatokat keresek. Melyiket érdemes elolvasni, és miért?



2018. aug. 28. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindet,mert jók. Nem is hosszúak! Szal csak úgy, a magad kedvėėrt olvasd el mind a 4 et. Nem fogod megbánni.
2018. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd a "Piszkos Fred, a kapitány"-nyal, utána elolvasod magánszorgalomból a többit is!
2018. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez érdekes, hogy Rejtő Jenő - aki mellesleg az egyik kedvenc íróm - kötelező olvasmány már. :) Bár nekünk lett volna kötelező!

Bár visszaemlékezve tudom - én nagyon, de nagyon szerettem-szeretek olvasni -, de a kötelező olvasmányoktól mindig "kirázott a hideg".

Az is érdekes, hogy ezt ennyi idősen (még nem vagy 14 ezek szerint) ajánlják, mikor pontosan tudom, hogy 14 évesen álltam neki a Piszkos Fred, a kapitánynak, és akkor nem találtam valami érdekesnek... pedig nagyon is az! Ugyanis egy év múlva elővettem újra, és akkor nem tudtam letenni. Szóval: kell egy bizonyos szellemi érettség Rejtő Jenőhöz, de mélységesen igazat kell adnom, annak a hozzászólónak, aki azt mondta, hogy érdemes mind a négy regényt elolvasni. :)

A Piszkos Fred, a Kapitány első oldalát szinte fejből tudom idézni:

- Uram, a késemért jöttem!

- Hol hagyta?

- Valami matrózban.

- Akkor meg van a kése...

- Hol?

- A hátamban. A kocsmáros mondta, hogy valami igen szép, gyöngyház nyelű kés van a hátamban...


Hát valahogy így. :D

Aztán nagyon emlékezetes Fülig Jimmy studírozó pillanatai, amikor azon töpreng, hogy a kapitány, kavarja-e a bizonyos "málnaszőrt" (ahogy Jimmy a málnaszörpöt nevezi), avagy sem. Mert a Piszkos Fred elég agyafúrt tud lenni. :)

Meg az is nagyon tetszett, amikor pofozkodtak a könyvben, és az illető balról várta, de jobbról kapta a pofont Fülig Jimmytől, és mikor ezt sérelmezte, akkor Jimmy rezignált válasza annyi volt:

- Hát nem lehet minden pofon mellé forgalmi rendőrt állítani!

Rengeteg új szót is lehet belőle tanulni (Rejtő regényeiből) pl. a micsoda hallatlan impertinencia!

Impertinencia - szemtelenség. Vagy az ignorál - mellőz.

Ezt Fülig Jimmyvel együtt tanuljuk meg. Bár nem biztos, hogy épp ebben a könyvben, de Rejtő mindegyik regénye egy-egy gyöngyszem! Humorosak, és jót lehet rajtuk nevetni. :)

Az elveszett cirkálónak is van folytatása: A megkerült cirkáló. Érdemes ennél a négynél több, vagyis a többi Rejtő regényt is elolvasni, mert csak nyerhetsz vele!

Észrevétlen tanulhatsz belőlük.

Ajánlani tudom a Láthatatlan légiót, Három testőr Afrikában, Elátkozott part, Az előre tolt helyőrség, hogy csak néhányat említsek.

A légiós könyvek is mind nagyon szórakoztatóak. :)


Még valami: HA teheted, igazi papírkönyvben olvasd őket, mert úgy az IGAZI élmény! :)

2018. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csicsky ***** válasza:
100%

Nekem A tizennégy karátos autó tetszett a legobban. Ezt 16 éves koromban olvastam és ez volt az a könyv, amit az életemben a legjobban élveztem. Máskülönben itt megtalálod őket (Magyar Elektronikus Könyvtár):

[link]

2018. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiket olvasd el, nagyon szórakoztatók!
2018. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. aug. 29. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!