Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy személy betör a lakásom...

Ha egy személy betör a lakásomba, akkor önvédelemből lelőhetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy elmebajos szomszéd aki minden lakónak beszólogat, ütögeti az ajtót. Ha esetleg bejönne a házba akkor magánlaksértés okából megvédhetem magamat a gázrevolveremmel? Esetleg engem is érhet meghurcoltatás, értem ez alatt a lecsukást, eljárást.

Minden választ megköszönök!


2018. aug. 31. 20:35
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Magyarországon a jogos önvédelmet szigorúan büntetik, hiába szerepel a Btk-ban mint büntethetőséget kizáró ok, téged fognak elővenni, és le is sittelnek, miközben a bűnöző meg röhög a markába. Már jó ideje ez nálunk a gyakorlat.


#6 kisapám, attól hogy te még hiszel a mesékben, és szerinted bárkinek is joga van meglépni azt, hogy akár fegyverrel is megvédje a magántulajdonát, attól a valóságban ez még nincs így. Senki nem próbált félrevezetni senkit, te élsz álomvilágban, de nagyon.

A piros kezet kaptad is helyből.


#10 aranypofám, 2012-től is számtalan eset volt, amikor a jogosan védekezőt vették elő, a bűnelkövetőt pedig ejnyebejnyével szabadon engedték. Lehet, hogy a Btk változott az idő alatt, de a cselekmény megítélése és az eljárás maradt a régi. Akire könnyebb ráhúzni a vizes lepedőt, az lesz az elkövető, és ettől semmilyen paragrafus nem véd meg. Újból kaptad a piros kezet.


#11 a kesznyéteni bácsi jogosan védte a magántulajdonát, mert TÖRTÉNT támadás, dolog elleni erőszakkal, méghozzá. Hogy te hülyébb vagy, mint hat pár rendőrcsizma, attól ez még így volt. Játszó gyerekek pedig vélhetően nem az uborkaültetvénye körül játszogattak volna, tehát az állításod fals.

A piros kezet megint kaptad, mert baromságokat írsz.


#13 már megint te???

Édespofám itt egyedül te fröcskölődsz baromságokat már a második oldal óta. A régebbi Btk még átírás, módosítás nélkül is nagyobb teret adott az önvédelemre, annak idején a gengszterváltás előtt senkit nem kaszliztak be, mert így vagy úgy védte a tulajdonát, manapság pedig ez a rendszeres, hogy az ártatlan védekezőt hurcolják meg, kirakják a képét minden létező híroldalra, úgyhogy ha még ki is szabadul, reszkethet a bűnöző családjának bosszújától.

Neked eszed ágában sincs itt értelmesen kommunikálni, édespofám, csak a naiv, idealista rózsaszín baromság ömlik belőled.

A kesznyéteni öregúr soha nem vezetett 220 voltos, 50 amperes áramot a drótba, gondolkozz már, idióta, az első eső hazavágta volna a komplett hálózatát.

Tudod kisapám, én keményen utánajártam a valóságnak, az egyes eseteknek, ahol önvédelemről volt szó, és mégis az áldozat bűnhődött, a bűnöst nem büntették, rengeteg ilyen cikk kerül ki a híroldalakra, nevesítve, de biztos tévinformációk meg mendemondák. Ha akarod, össze is hozlak az illetőkkel, meg is tapogathatod őket, nem-e hologramok.

Ezzel szemben édespofám, te naivan azt képzeled, a szent Btk mindenütt megállja a helyét, az utcán is, a tárgyalóteremben is, pláne ha az ellenfél ügyvédje a jobb, ott fogja kitörölni a szép elképzeléseiddel a seggét a helyszínen. Csúsztatsz, ferdítesz, szerecsenmosdatsz, a legsúlyosabb vádakat meg egyszerűen letagadod. Veled a legkevésbé se lehet konstruktív beszélgetést folytatni, mert csak a saját vágyvezérelt ökörségeidet nyomatod, mint egy karcos lemez, és ezek után még van bőr a pofádon másokat leostobázni. Engedd meg, hogy kiröhögjelek!

A kérdező pedig még mindig jobban jár, ha megvereti magát, mintha 5 évet kapna a sitten. Garantálom, hogy a te agymenésednek hála oda fog jutni. Idióta pronyó. Újból kaptad a piros kezet, ahogy kérted.


#14 még mindig itt fájsz???

Ha rád hallgat, kisapám, annak meg az lesz a vége, hogy jól sittre vágják önbíráskodás vádjával. Joga volt védekezni? Igen. Megadták neki ezt a jogot? Nem. Innentől fogva nincs miről beszélni.

Tudod kisapám, az egy dolog hogy egy útkereszteződésben elsőbbséged van. Az meg egy másik, hogy meg is adják-e neked. Gondolkozz el ezen, bár amekkora fogyatékos idióta vagy, úgyse fogsz. Neked igazad van és punktum.

Jogában állt védekezni, ja, milyen kár, hogy az ügyészség nem így gondolta.

Megintcsak kaptad a piros kezet, fogyatékos idióta.


#16 nem unod még?

A cikkben marhára nem ez volt leírva, csak odahamisítottad, hogy igazad legyen. Nos, nincs, megintcsak pofára estél, immár sokadjára. Leégetted magad, immár sokadjára, újból kaptad a piros kezet, mostmár elkotródhatsz a pék fszára.


#17 und már meg a vergődést, hülyegyerek!

Tudod mikor kezelik gyanúsítottként az elkövetőt? Ha önbíráskodásról van szó. Más esetben sértettként nevezik meg. Ennyit (se) tudsz a jogról, de azért nagy pofával osztogatod itt a "bétékás" tanácsaidat, mindezt úgy, hogy még idézni se tudtál normálisan a Btk-ból.

Szerintem már épp elég volt a fogyatékos baromságaidból, húzd el innen a bélést igen gyorsan, sebesen, te nyomorék közbohóc, te. A piros kezet kaptad megint útravalónak.

Az ilyen legalja pronyókat kiskorúsítani kéne, mert olyan szinten gyagyásak hogy veszélyesek magukra & embertársaikra is.

2019. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!