Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kollégiumba mit vigyek magammal?

Kollégiumba mit vigyek magammal?

Figyelt kérdés

Most leszek életembe először kollégiumba, és nem tudom mit vigyek. Persze ruhák fogkefe meg ugye a legfontosabbak de félek hogy valamit elfelejtek.. Kaját azt pl mennyit vigyek? Sokat szokatak ?


Köszi a válaszokat^^



2018. aug. 31. 22:11
 1/2 anonim válasza:

Ha leköltöztetnek a szüleid, és így lesz alkalom arra, hogy segítsenek neked, meg a cuccaidat egyszerre eltudjátok vinni, akkor érdemes szerintem tág körben gondolkodni.

Mármint nyilván az ágynemű fogkefe ezek egyértelműek, de néhány alapvető konyhafelszerelés sem árt. Evőeszközök, tányérok, kisebb fazék tepsi stb.

A higiénikus felszerelések közül saját szappan WC papír, zsepi, papirtörlő, valami fertőtlenítő szer sosem árt... A kaját úgyis felfogod tudni mérni néhány hét után, hogy mennyire van szükséged vagy hogy osztod be, d e abból is szerintem érdemes egy kisebb alap csomagot betárazni. Vannak zacsis levesek,instant tészták, rizspufi müzli konzervek. Ezek bármikor jól jöhetnek.

Én ennyit tudtam így hirtelen :)

2018. szept. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tudod a jövendőbeli szobatársak nevét érdemes face en csinálni egy közös csoportot és összebeszélni velük.


Esélyes, hogy valamelyik ismeri a kollégiumot, vagy lakott is már ott így van némi elképzelése arról, hogy mit kell vinni. Ezzel az is kiküszöbölhető, hogy fölöslegesen felcipeljetek dolgokat.


hasznos lehet:

-főzéshez étkezéshez szükséges dolgok, egy lábas, serpenyő a minimum. Ha csak néha sütsz egy rántottát vagy főzöl egy csomag rizst akkor is hasznos

- tányér, pohár, evőeszköz

-ágyneműhuzat esetleg ágynemű, utóbbi szerintem mindenhol van de érdemes rákérdezni

- takarítóholmik: felmosóvödör, seprű, lapát. Nem minden koliban alapkellék.

- ruhaszárító - ha a koliban szeretnél mosni hasznos lehet, a portán kérhetőek száma általában csekély

- vízforraló, kv főző

- router - a fali csatlakozóból elérhető net általában működik. De sok helyen a jólhangzó wifi semmit nem ér. Ha nem csak az asztalodnál szeretnél ülni akkor alap dolog.


Szerintem ezek a legfontosabbak. Hirtelen csak ennyi jut eszembe. Takarítószereket, kézmosószappant érdemes közösbe venni a szobatársakkal. Piti összeg lesz és nem fogynak olyan nagy mértékben, hogy mindenki külön vegyen.


Ruhákkal kapcsolatban azt tanácsolom, hogy gondolkozz előre, vigyél fel vastagabb és téli dolgokat is. Ágyneműtartóban bezacskózva kényelmesen elfér és nagyon jól tud jönni amikor megbolondul az időjárás.

2018. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!