Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szüleim nem engedik hogy...

Szüleim nem engedik hogy magantanulo legyek, mitcsinaljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10.-es vagyok ,pánikbeteg lettem egy par honapja,nem szeretema közösséget a bunkó embereket,rosszindulatú tanárokat ,osztalytarsaimat....ma is nem tudtam aludni mert fájt a hasam és hanytam is ,öklendezek egyfolytába ....teljesen kivagyok mentalisan is lelkileg is ..szét megy a fejem a stresztöl is a sok iskolai szarsag miatt pl : gyalogturára kell

menni ,tesiorak is feszultseget okoznak mert mindig felek hogy behanyok mert ha mar kicsit ideges vagyok egyből öklendezek ...refluxot is alitottak meg nalam szoval folyton érzem hogy hanynom kell ...


2018. szept. 3. 20:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Szüleim nem érzik át ami legbelül van bennem, most is mar hanyingerem van hogy holnap iskola.
2018. szept. 3. 20:35
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Inkább fejezd be a picsogást, és aludj, holnap suli.
2018. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Lehetséges, hogy nem engedhetik meg maguknak, hogy magán tanáraid legyenek. DE utána lehetne nézni, van speciális iskola, ahol a sokkal lazábbak a tanárok, kevesebb a tanóra, ilyesmi. Bár nem tudom, az fizetős-e?

Már pedig ilyen döntéshez, amíg nem vagy 18, addig kellenek a szüleid. Anyukáddal sem lehet megbeszélni, hogy rosszul vagy az egész sulitól? Tudom, hogy ez milyen probléma lehet, az egész életedre képes rányomni a bélyegét!

A Speciális iskolák nem feltétlen gyógypedagógiai iskolákat jelent: ((Itt van néhány Budapesti suli - de rá lehet keresni országosan is))

[link]

2018. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Budapesti,anyam is csak annyit mond hogy “lazán kell venni “de latta hogy majd osszeesek az idegbe de megis azt mondja ki lehet bírni ...de mar most belegondolok a holnapi napba elkezdek ketsegbe esni , fejem majd szét szakad egesz nap.
2018. szept. 3. 23:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz. Az amit csinálsz egy öngerjesztő folyamat, ami során egyre rosszabbul leszel ahogy bebeszéled magadnak hogy milyen szörnyűségek várnak majd rád. Valahogy fel kellene dolgoznod ezeket, és ha egyedül nem megy, akkor kérj segítséget. Elmenekülni a probléma elől és közösségbe nem járni nem megoldás és nem is segít. És azzal hogy befejezed a iskolát, ugyanúgy el kellesz menned dolgozni, közösségbe járni, ahol ugyanúgy nem lesz minden csillámpóni vidámság.
2018. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Milyen tanuló vagy? Tudsz egyedül tanulni? Lehet, hogy ha nem, akkor anyukád fél, hogy nem fogsz tudni egyedül tanulni vagy nincs pénzetek magántanárokra, ő meg nem tud, nem ér rá a tanításoddal foglalkozni. De ha jó tanuló vagy, akkor szerintem 10. osztályban ez nem probléma.

Lehet, hogy sokan azt mondják, hogy ne nyávogj, de szerintem jogos, hogy így érzel, én megértem. Ez komoly dolog, nem csak kis nyávogás, hogy "nem szeretem az iskolát", ha már ilyen tüneteid vannak.

Orvos vagy pszichológus javaslatára nem tudsz magántanuló lenni?

Ismerek egy lányt, akinek ugyan ennyire nem volt vészes, de őt mindenki szekálta, kinézték, egyre többet hiányzott, mert már neki is görcsben volt a gyomra, hányingere volt, ha bement az iskolába és az utolsó 2 évét magántanulóként teljesítette és rendbejött az élete.

2018. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!