Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmenjek ma este a városba...

SziSzi15 kérdése:

Elmenjek ma este a városba találkozni a barátaimmal úgy hogy egy kis hőemelkedésem van?

Figyelt kérdés
A hét elején kicsit beteg lettem, elkezdett fájni a torkom, taknyos lettem és hôemelkedésem volt. Voltam orvosnál, kaptam antibiotikumot amit még mindig szedek. Alkoholt nem szeretnék e miatt inni. A torokfájásom teljesen elmúlt. Tegnap este 38-ig ment fel, nem vettem be gyógyszert, reggelre el is múlt. Most délután megmértem és egy kis hőemelkedésem van. A közérzetem ettől függetlenül teljesen jó, kicsit se érzem magam rosszul.

2018. szept. 14. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézd, nem vagy egészséges. Akkor sem, ha úgy érzed: már semmi bajod. Ez csak amiatt van, mert kezdett hatni az antibiotikum. Azt végig kell szedni 5 vagy 7 napig, ahogy az orvos előírta, különben a bacijaid rezisztensek, azaz ellenállók lesznek legközelebb ugyanerre a gyógyszerre, és más, vagy erősebb kell majd rá. A rezisztens bacik sosem jók.

Írtad, hogy tegnap este 38°C-os lázad volt, de nem vettél be rá gyógyszert. Melyiket? A lázcsillapítót nem, vagy az antibiotikumot?

Azért kérdezem, mert ezen múlhat, hogy rosszul leszel-e vagy sem a bulid alatt. Persze azt senki a világon nem tudja neked garantálni, hogy valóban jól leszel, és nem fog rád törni rosszullét! Nem tudni lesz-e émelygésed, hányingered stb.


Ha nem iszol alkoholt - főleg mivel még gyógyszert kell szedned - az valóban helyes viselkedés. Az alkohol befolyásolja a gyógyszerek hatását, és sokak szedésével egyáltalán nem is javasolt.


Ha én lennék a helyedben, én biztos kihagynám ez egyszer a bulit, de a döntés természetesen a tied.

2018. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!