Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy költözzek el itthonról?...

Hogy költözzek el itthonról? Mennyi pénz kell ahoz egy hónapban hogy debrecenben meg tudjak élni egy pici albérletben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Anyámmal nem a legjobb a kapcsolatom ezért el szeretnék költözni. Már a körülményeket sem bírom, nincs saját szobám ezért még mindig anyámmal kell aludjak amit betegesnek tartok. Már a sulival végeztem és egy kis boltban dolgozok de anyám lehúz eléggé. Jobb lenne külön élni már szerintetek lehetséges?
2018. szept. 14. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az ottani albérlet árakat, de szerintem ott is magasak az albi árak, mivel Debrecen is egyetemi város. Én Szegeden laktam sokat albérletben, teljes lakást sosem vettem ki, csak szobűt, de így is került 1 kis szob a 30-40 ezer forintba, de így másokkal laktam együtt. Viszont így legalább jól kijöttem a 120ezer forintos fizetésemből, még félre rakni is tudtam
2018. szept. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát.... ez sok mindenen múlik...


pl. hogy támogatnak-e otthonról valamennyire (cipő, telefon, számítógép, mittudoménmi sokba kerülnek, nem csak az általános megélhetés)


aztán az igényeid, meg egyebek.... hogyha neked elég egy szobakonyha lyuk és kert végi budi, meg omladozó falak, meg a legputtóbb környéket is kibírnád, mert kick box, krav-maga, meg mittudoménmilyen küzdősportok bajnoka vagy és gépfegyverviselési engedélyed is van, akkor.... olcsóbban kijöhetsz


de ha mondjuk szuperbio meg mittudoménmilyen kaját eszel csak, meg a fullHD-s lapos TV is alapigény, meg a dzsakudzis fürdőszoba meg mittudoménmi, akkor több...


de úgy általában nézd azt, hogy költeni kell olyanokra, mint:


- albérlet + rezsi

- kaja (zsíros kenyeret eszel minden nap, vagy minden nap étteremben kajálsz...) ... kajára is elég sok el tud menni, ha magad csinálod is

- egyéb általános szükségletek, budi papírtól kezdve minden egyéb

- öltözködés

- bérlet-közlekedés

- tanulás, kiadások, egyebek

- mindenféle szrság

- különféle kiadások


és ezek a full alapok, hogy életben maradj (és még a lista messze nem véges...) és nem is szólva arról, hogy bizonyára mosolyszünet lenne utána anyáddal


kapásból 17 évesen egy csomó helyre nem vesznek fel dolgozni, és nem csak azért, mert semmihez se értesz, meg érettségid sincs, de még a 18 évet se töltötted be, tehát korlátozottan vállalhatsz munkát és ahol nagyobb bármi felelősség van/lehet, azt nehezebben bízzák rád...


aztán gürizhetsz életed végéig, hogy életben maradj

2018. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőt meg totál nem értem, hogy lehet kijönni 120 ezres fizetésből, azt meg hogy még félre is tudna belőle tenni bármit, meg főleg nem...
2018. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Mit nem lehet érteni ezen? 30-40 ezer az albérlet egy hónapra, a kaja az kb. 20 ezer, mert magamnak főzök, bérlet 7ezer. Ez az átlag, ennél volt, hogy kevesebb volt az albérlet a rezsi miatt és volt h több. De ez még mindig csak 70ezer kiadás és marad 50ezer, amit nem herdáltam el, van egy csomó ruhám, nem szoktam sokat vásárolni. 1 év alatt így 600.000 ft-ot gyüjtöttem össze és nem nélkülöztem egyáltalán.
2018. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah bocsi, a telefonszámlát kihagytam, az 5ezer forint minden hónapban, a TV meg 3 ezer
2018. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!