Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Napelem parkok, szélerőművek...

Napelem parkok, szélerőművek kinek épülnek, kik használják fel az általuk termelt energiát?

Figyelt kérdés
Nézegettem,hogy egy jó pár helyen van pl szélerőmű,amerre én mozgok pl metőtúr,törökszentmiklós,akkor napelem park pl jászárokszállás környékén,meg állítólag most épül mezőtúr környékén.Ezek kinek a tulajdonában vannak,és kinek termelik az elektromos áramot?Én olyat is hallottam már,hogy ezek által megtermelt energiát eladják külföldre.Ha ez igaz akkor azt mondom pedig sokat tehetne az itthoni emberekért ez a sok természetesen nyert energia.

2018. szept. 18. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi akadálya, hogy építs sajátot és a megtermelt energiát a rászorulókba vezessed.

Viszont amíg nem a tiéd valami, addig hiába gondolod, hogy nem a te kedved szerint csinál vele amit akar.

Mellesleg ha komolyan érdekelne a téma, és nem csak kicsit hisztizni akarnál, akkor a gugliban pár másodperc alatt megtalálnád a választ arra, hogy kié a micsoda.

2018. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cégek tulajdonába vannak,és a megtermelt áramot eladják az áramszolgáltatónak, aki eladhatja külföldre, ha felesleg van belőle épp, viszont ha hiány van, akkor vásárol.
2018. szept. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!