Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak körül részletesen...

Hogyan írjak körül részletesen egy személyt?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok hogy írnék wattpadra egy kpnyvet, viszont minden kitaláltam, leírtam hogy mi lesz benne egyedül az nem megy hogyan írjak körül egy személyt. Mert oké, leírom hogy barna hajú, barna szemű, nem kövér, de nem is vékony, 166 cm magas stb. De ebből nagyon az olvasó nem jön rá normálisan hogy néz ki. Egy képet meg nem szeretnék beszúrni. Azaz részletesen próbálnám leírni hogy néz ki az adott személy de nem tudom hogyan. Valaki tudna segíteni?

2018. szept. 22. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Véleményem szerint a könyvek, novellák, történetek lényege éppen az, hogy kevés információból is az olvasók el tudják képzelni az adott karaktert.

Nem muszáj mindent "morzsa aprólékosan" leírni, mert kell egy kis utat hagyni a képzeletnek is.


Azt leírhatod, hogy magas vagy közepesen magas (cm-t nem igazán szoktak írni - bár lehet), sportosan izmos, (tehát nem kövér, de nem is vékony). Nyilván a szem, és hajszínt szokták említeni, de hozzá lehet tenni, hogy milyen a haja: egyenes, sima, göndör, hullámos, fürtös stb. Milyen hosszú: rövid, vállig érő, hosszú, netán ló farokba fogott... (férfiak is hordják így a hajukat) stb.

Szerintem, ha nem is akarsz képet betenni a történetedbe, ugyanakkor vizuálisan akarsz fogalmazni, akkor keress egy képet, ami a legjobban hasonlít a karakteredre, és őt írd le, írd körül, hogy te hogyan látod, és hogyan akarod láttatni.


((Megint csak magán vélemény azonban, hogy a wattán NEM könyvek vannak, legfeljebb történetek, sztorik, novellák. Ezek akkor sem könyvek, ha szerkesztenek nekik úgynevezett borítókat!))

2018. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
67%

Szia itt van az én könyvemből az egyik karakter külső leírása mintának:

Xy magas és izmos a huszonharmadik életévében járó férfiú volt. Ha kellett egymaga felemelt egy teherautót is. Fekete haját általában elfekvéses stílus jellemezte, mert mindig úgy nézett ki, mintha jobb oldalon elaludta volna, amely így részben belelógott a jobb szemébe. Arca az évek alatt megkeményedett, bozontos szemöldöke alatti mogyoróbarna szemei szigorúságot tükröztek, orra az idők során annyiszor eltörött, hogy a hetedik után nem is számolta, tenyerében pedig egy nagy F alakú sebhely volt belevésve, amit még a börtönben töltött idejében szerzett.

2018. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem biztos, hogy kell pontos, konkrét leírás. Én nagyon gyakran "belerejtem" a leírást a cselekménybe. Valaki átöleli a karaktert - kb. egymagasak, az egyikük mondjuk szélesvállú. A karakter ideges - piszkálja a ruháját, ami ilyen vagy olyan, beletúr a hajába, ami ilyen-olyan színű, hosszúságú. Megrémül: elfehéredik, pedig eleve sápadt. Dühös - ilyen-olyan színű, jellegzetes tekintetű szemei valósággal villámlottak. Részletről részletre, mozgás közben, egyfajta mozaikként áll össze a kép, és jelenik meg az olvasó előtt az alak, nem listaként íródnak le a tulajdonságai. Adott esetben ebbe bele tudod foglalni a mozgását, a jellegzetes fintorait, és máris életre kel :)
2019. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!