Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyfeszültségű FAM-osként kb...

Nagyfeszültségű FAM-osként kb mennyit lehet keresni manapság? És milyen feltételei vannak, hogy valaki FAM-os lehessen?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyit lehet keresni nagyfeszültségű FAM-osként és a hozzá szükséges tanfolyam és vizsgához milyen követelmények kellenek pl orvosilag. Illetve van e valami egészségre káros hatása? Saját tapasztalatokat is szívesen fogadok.

2018. szept. 25. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ezen kérdésekre tényleg csak az tud válaszolni, aki ezt csinálja, abból meg mennyi van idehaza? 8 ember? 15? Kicsi az esély, hogy egyikük ide is jár. Muszáj lesz az OVIT-hoz fordulnod kérdezni.


Szerintem káros hatásra egyszerűen nincsen elég hazai tapasztalat.

2018. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Azért akad itt kóbor FAMos:)

A MAVIRhoz 3éve bruttó 300.000ért lehetett volna menni. Mi KÖF FAMot csinálunk rudassal meg érintőssel és a helyzet az hogy qrvára nincs megbecsülve mifelénk. A sima órabéren kívül én BRUTTÓ 372ft/óra plusszt kapok csak és ennyiért kell beállni 20KV-on a két fázis közé. Viszont a SAGnál jól keresnek a srácok. Kell a tanfolyamhoz 2 ledolgozott év villanyszerelőként meg normális vérnyomás. Más nem.

2018. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
na jó, de hát a kérdés NAF-ra vonatkozott.
2018. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
távvezetékisként gondolom, hogy nekem a nagyfeszültségű kéne. egyébként tényleg nagyon kevesen vannak. mi lehet ennek az oka? annyira nehéz megszerezni hozzá mindent vagy inkább csak félnek tőle az emberek?
2018. szept. 25. 20:41
 5/11 A kérdező kommentje:
elvégre a faraday ruhában biztonságban van az ember.
2018. szept. 25. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Kívül vagyok én ezen a körön, de az biztos, hogy félelemmel dolgozni egy életen át, az nem megy. Vagy bízzon az ember az eszközökben és a módszerben (meg saját eszében), vagy menjen más területre. A technológia azért jól át van gondolva, a védőruha meg megvéd a villamos/mágneses tértől is - és az ívtől is, ha úgy adódik.

De szerintem egyszerűen a magyar hálózat olyan erős, hogy nem kell több ember. Bár ezt csak kívülről gondolom.

2018. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Azt azért lássuk be hogy hivatalosan MINDEN 1000V feletti feszültség nagyfeszültség. Az hogy a gyakorlatban "középfeszültséget" is emlegetünk az attól még nagyfesz marad. Értem én hogy van technológiai diffi a 20as meg a 400as között, de mindkettő kapásból agyonb@$z ha tévesztesz.
2018. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Hivatalosan... csak a biztonsági szabályzatok szerinti megközelítés. Ez már régen is megvolt (sőt, még régebben meg 250 V volt a határ), de a FAM szabályzatokban sosem volt ez így, csak a 2003-as rendelet óta.

És most is megvan a jobb értelmezés, például az MSZ 1, vagy az MSZ EN 50160, mert eleve az IEC-ben is kétféle definíció van:

nagyfeszültség

1) Általános értelmezés szerint azok a feszültségszintek, amelyek túllépik a kisfeszültséget.

2) Szűkebb értelmezés szerint azok a feszültségszintek, amelyeket energiarendszerekben nagy mennyiségű villamosenergia szállítása során alkalmaznak.

2018. szept. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Szomorú aktualitás hogy a héten volt egy baleset KÖFön (úgy tudom ÉMÁSZ), helikopterrel vitték kórházba, túlélte a srác de a karját amputálni kellett.
2018. szept. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez valóban nagyon szomorú, egy baleset se kéne, ilyen súlyos következmény meg pláne nem.
2018. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!