Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg kezelni,...

Hogyan tanuljam meg kezelni, elfelejteni az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Ma tesin elsírtam magamat, és utána is rossz kedvem volt, most meg sírva ebédeltem így hazaérve:( A következő történt: a tanárunk mindig kivisz minket futni.(egy patakkor 800m, 3at szoktunk). Nem vagyok nagy futó,se sportoló, hobbijaim is ülősek(zene,rajz) Nekem nagyon nehezen mennek ezek a futások na most a 2.körre volt 4:30percünk. Én 5:00re értem be kb. És mondott vmit a tanár h a nyugdíjasok jobbat futnak én meg visszamontam H esetleg ön nem futná le 4percre H példát mutasson. Erre elkezdte h majd akkor szájaljak ha teljesítek és nekem ez a feladatom h ennyit fussak és teljesítsek ennyi időre és 800m nem nagy cucc stb. Aztán meg még mondta H ő ennyi idősen 2:15re futott(ezt már nem nekem mondta,egyébként férfi a tanár) aztán a 3.körre volt 4percünk. Majd meg haltam a végére,egy lány ebből az indokból elsírta magát, és hát én is elkezdtem. Nem azért mert alig kaptam levegőt,inkább azért mert amikor beértem is azt mondta h ez már nem rossz. De nekem ez nem H nem rossz, szuper! Legjobb teljesítményemet nyujtom:(egyébként nem vagyok túlsúlyos:161cm 50kg)És még most is sírok ezen. Normális ember leszarná H mit mond, én meg még mindig itt bőgök rajta.. nagyon nem szeretem ha leszidnak stb. simán elaírom magamat, és még utána is. Ezzel lehetne vmit kezdeni???

2018. szept. 28. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
túlságosan foglalkozol vele mit mond,meg túl érzékeny vagy.
2018. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg túl érzékeny vagy.

Jobb időben megkeményíteni picit magad, mert az élet felőröl majd.

2018. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnám,valami tipp esetleg? Egyébként nem vagyok olyan érzékeny, most sírtam először az osztályom előtt. Ilyen szomorú kutyás meg amik a neten vannak vidiken sohasem sírok. Mindig csak akkor amikor igazságtalannak érzek valamit.
2018. szept. 28. 14:13
 4/12 Wadmalac ***** válasza:

Hát én elégé máshogy kezeltem mindig is az ilyen helyzeteket.

Futásban én sem voltam soha jó, utáltam is mindig. Viszont kerékpárversenyeztem, középmezőnyös eredményekkel.

Középsuliban volt nekünk is rohangálás, tesitanár a 2 kilométeres eredményemre azt mondta, ez elég silány.

Én meg azt mondtam, tanár úr, amióta a kerékpárt feltalálták, a futás elavult.

:D

2018. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy még talán kondiban, belerázódva. A másik meg, hogy egyéniek a képességek, az adottságok még azok között is, akik jó kondiban vannak. Lehet, hogy megbánta, aztán még motiválni akar, hogy még akarjál minél jobb lenni. Azért mondta másodikra, hogy ez már jobb lesz. Tőle ez már talán dicséret, amúgy talán nem pont úgy áll hozzátok, ahogy kéne. Ti nem versenysportolni akartok, ti csak egyszerűen résztvettetek egy tesiórán. Ő meg túldramatizálta, túlgondolta, vagy valami. Amúgy nem feltétlenül rossz indulat, lehet, hogy csak tudatlan. Amikor ott előtted villogni kezdett, hogy ő bizony 2 perc alatt is lefutotta. Szóval nem feltétlenül volt benne rossz szándék, az emberek ilyenek, akaratlanul is megbántják a másikat; de ha meg akarta; de nemtom, végülis a fél-dicséret a végén már tekinthető egy félig-meddig részbeni bocsánatkérésnek. Talán.
2018. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*De nem ismerné be teljesen , hogy hibázott, mer a büszkesége úgy se engedné. Ezt a békát most le kell nyelni asszem. Tehát itt gyerek-pozícióban vagy; itt nem te vagy a góré.
2018. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
*Szal nehogy aztán megjegyezzen magának, és rosszabb jegyeket adjon, de amúgy lehet, hogy máris tanítottál neki valamit, vagy még csak esetleg legalább elgondolkodtattad; és hozzájárultál a tanár lelki fejlődéséhez. Lehet, hogy erre neki volt szüksége erre a leckére, hogy te most visszaszólj. Csak viszont amikor már a fizetésed múlik majd rajta, és ugye a főnöknek más a pozicioja, a lépcsőfokon magasabb beosztásban van , szal akkor majd vigyázzál, hogy neki semmiképpen ne szólj vissza, mert lehet kitesz, vagy kevesebb fizut ad. Szal meg ez személytől is függ, hogy pl milyen a tanár vagy a főnököd; van, akinek be lehet szólni félig,és nem száll rád; van aki meg egyből kihajít, elzavar.
2018. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*pl be is irhat igazolatlant is,vagy le is vonhatja a fizudból, vagy egyből kitesz a szájalásért; szóval ezzel majd nagyon vigyázz
2018. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

Jó sok embert ismerek, akitől a "nem rossz" már a dicséret csúcsa. Ezt a mondatot tényleg túlérzékenység volt további leszólásként értékelni. Éppen a rejtett dicsérete volt annak, hogy megerőltetted magad és jobbat mutattál, sőt ennek kéne motiválnia a még jobbra.

Ha az egész életedet úgy fogod élni, hogy a negatív kritikák nem javításra, hanem önsajnálatra biztatnak, akkor nehéz évtizedek állnak előtted.

De ha sikerül magad a javításra motiválni, akkor is elsősorban saját magadnak akarj bizonyítani, ne másoknak, magadnak tedd fel mindig az elérendő mércét, ne másokéhoz viszonyíts. Így saját magadnak produkált apró sikerélményekkel tudod fenntartani a pozitív gondolkodást.

Az lassan kifelé, külső szemlélőnek is eredményt hoz.

2018. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatom magamat, és már leszrom mi történt. Egyszerűen ilyen a lelkivilágom, engemet ezek fikarcnyit sem tudnak motiválni, pláne nem sportban. Egy szép volt vagy így tovább már annál jobban. Mellesleg nem szeretem ha leszidnak(nem is vagyok hozzászokva,általában nem csinálok olyan dolgokat amiért le lehetne) vagy ha igazságtalannak tartok valamit, azon nagyon ideges tudok lenni. De egy-két nap és már csak nevetni tudok rajta.(ahogy most is)
2018. okt. 3. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!