Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a divat Kpopperekről?

Figyelt kérdés

Már 10 éve hallgatok Kpop-ot, ezért már volt "szerencsém" találkozni sok ilyen "fannal". Épp ezért érdekelne a ti véleményetek is, hogy ti mit gondoltok róluk.

Pontosan a divat kpopper alatt azokat a többnyire lányokat értem, akiknek kedvenc csapata a BTS és Blackpink. Ezt nem azokra értem, akik még most estek bele a kpop csodálatos világába, hanem azokra, akik már igenis ismerik ezt, de csakis a BTS-t hallgatják a többi csapatra meg egyáltalán nem is nyitottak.


Normális válaszokat várok, ha lehet!



2018. szept. 29. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Az én véleményem az, hogy pont leszarom. Ahogy az "igaziakat" is. Még azokat is, akik ledivatoznak másokat.

Hogy egész őszinte legyek, szerintem mindenkinek magánügye, milyen zenét hallgat, ki a kedvence, stb. Az egyetlen dolog, ami piszkosul visszatetsző, ha valaki beleszól mások zenei ízlésébe.

Vedd nyugodtan magadra.

Mindezt mondom úgy, hogy ezt az egész zenei irányzatot nevetségesnek tartom.

2018. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és hogy megelőzzem a sértődött válaszodat: ez egy normális válasz volt.
2018. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 2 dolog nem telhesen ugyanaz:)

Ha valaki divatból hallgat kpopot: hallgassa, úgy is megunja egyszer:D Mellesleg nem értem miért kell divatból hallgatni, hiszen nem lesz tőle az ember menőbb, vagy különlegesebb.

Viszont ha valaki csak 1-2 bandát hallgat, azzal nem értem mi a gond. Mondjuk ha én szeretem a BTS-t, muszáj szeretnem az összes többi kpop bandát is? Ezt sose értettem. Ha valakinek csak 1-2 banda jön be, akkor had hallgassa csak őket, anélkül, hogy bárki beszólna neki.

De ez a többi műfajra is igaz. Ha Selena Gomezt hallgatok, muszáj 50 másik pop előadót is ismernem és hallgatnom? Nem.

Úgyérzem, hogy mostanában nagyon felfújták ezt a dolgot, és csak akkor vagy csodálatos és tiszteletbeli kpopper, ha minden egyes eldugott bandát ismersz, persze minél többet, annál különlegesebbnek érezheted magad.

(Sajnálom, ha néhol értelmetlen lett, de ez már kikívánkozott belőlem)

2018. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem divat fanság hogy ha valaki csak a BTS-t szereti.Még nincs egy éve hogy megismertem a kpoppot, két bandát szeretek igazán,a többit nem igazán hallgatom.

BTS és SHINee,a SHINeet Jonghyun által ismertem meg:(.

Én sose értettem hogy attól hogy egy lány vagy legyen az fiú akár szereti a BTS-t attól miért divat fan és miért kötelező más bandát is szeretni akkor?

Kérem, hát hadd szeresse akkor azt a 1-et most nem értem,mivan abba?

Nekem a Blackpink nem igazán jön be,vannak pár jó számaik de nem az én eseteim,viszont nem az a problémám velük hogy lánybanda meg cukiskodnak meg mittomén mi a problémájuk a kpoppereknek a lány bandákkal

Egyszerűen nem.

Semmi divatosság nincs abba ha valaki csak egy bandát szeret,van olyan aki pl a BTS-t debütálásuk óta követi,szereti őket és más bandát nem preferál,akkor az már divatfan?!

Ne legyünk már nevetségesek:)

2018. okt. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A divatfanság nem ott kezdődik amit te mondasz drága kérdező:)
2018. okt. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem érdekelnek, én is csak pár előadót hallgatunk a kóreai zenekúltúrából nem azzal akarok felvágni ,hogy mindenkit ismerek mint te.
2018. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azzal nincs baj, hogy mit hallgat. Ha egy csapatot, hát egyet. A baj az, amikor elkezdenek harciaskodni és túljátszani a dolgokat. (Hobi beveri a térdét az asztalba és fél napot sír a rajongó... ???) Aztán másokat támadni, akik nem kedvelik a BTS-t, vagy mittudomén. Nyugodjunk meg. Szerintem a srácok sem örülnek annak, hogy az ARMYk között zavargások vannak. (Ezt úgy mondom, hogy nekem is ők az elsők és ARMY vagyok. Meg persze sok mást is hallgatok, kpop, nem kpop. Más bandákat is szeretek)


Amit észrevettem még, hogy vannak azok, akik az ARMYra támadnak, mert csak BTS. Ebben az a vicces, hogy akik ilyen agresszívan viszonyulnak a dolgokhoz, azok meg gyakran csak a saját egy bandájuk preferálják és nem is hallgatnak mást.


A BTS egy kiemelkedő csapat, egy saját kis világ a kpopon belül. Nem nagy cégnél vannak, emiatt (is) kicsit kilógnak a sorból. Jó pár nagyon jó szöveg van, de a kpop nem egyenlő a BTS-szel. Kicsit legyünk nyitottabbak. Végül is a kpop nem erről szól? Nyitottabbak leszünk az ázsai kultúra felé. Akkor lehetünk a többi együttes felé is. Aztán maximum nem jön be. Én inkább a divat kpopperek átlagéletkorára lennék kíváncsi.


Azt még azért hozzátenném, hogy én sem vagyok régóta a szubkultúra tagja. (nincs egy éve) Régebben is hallottam kpopot, de akkor nem foglalkoztam vele. Aztán az elején a BTS volt (jó sok), most már sokan mások is. És én is látom, hogy miért jó a BTS és mi az, ami másoknál megvan, náluk nincs. Ez nem baj, csak egy megfigyelés. Minden csapat kicsit más, nyilván vannak, akik rágógumi popot játszanak, na de erre is van kereset és ennek is megvan a maga bája.


Szóval csak annyit kérnék, hogy nyugodjunk meg emberek. És mondjuk hallgassuk meg a Pied Pipert.

2018. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy tisztázzuk: nekem nem azzal van bajom, ha valaki csak egy-két csapatot hallgat, hanem az zavar, hogy vannak olyanok, akik kpoppernek vallják magukat, hiába tudnak alig valamit a témáról. Egyébként ha zavarna más véleménye akkor nem is tettem volna fel a kérdést, egyszerűen csak kíváncsi vagyok ki mit gondol:)
2018. okt. 27. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!