Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az mit jelent ha valakire azt...

Az mit jelent ha valakire azt mondják, hogy ízetlen vagy íztelen?

Figyelt kérdés
2018. okt. 1. 04:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyet nem mondanak. Nem az ízléstelenre gondoltál? Viszont, ha tényleg íztelen volt, akkor valaki biztos megnyalta.
2018. okt. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallottam már. Olyan emberre mondják, aki nem érti a humort, a viccet.
2018. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az olyan emberre mondják, aki unalmas, nincs benne semmi érdekes, nem "jó a kisugárzása". Akivel nem jó időt tölteni, mert csak lehúzza a másikat is.
2018. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ÍzETlen, sótalan, "se hús, se hal ember" = nagyjából ugyanaz a jelentése. Nincs humorérzéke, minden mindegy neki, csak él bele a világba, nem kockáztat, a járt utat nem hagyja el.
2018. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam az előző válaszokat, hát nem mindenben tudok egyet érteni velük. Lehet, hogy van egy olyan használata az ízetlen szónak, mikor valakire ezt használják, hogy humortalan, ám én az életem során sokkal többször hallottam abban a formában, hogy mikor valaki túlságosan vulgáris (káromkodó), illetve, ha a helyzethez nem éppen illő megjegyzést tesz,(például egy temetésen vicceket mesél) akkor feddőleg használják a "Ne ízetlenkedj már!" kifejezést.


Az íztelen emberre inkább gondolnám a sótlan (nem érti a viccet), "se hús, se hal" viselkedést.

Úgyhogy szerintem amit kérdezel, az pont két meghatározás, és nem egy.

2018. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!