Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb mobilszolgált...

Melyik a legjobb mobilszolgáltató ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olyan szempontból, hogy:

-Lefedettség

-Ügyintézés időtartama

-Árak, díjcsomagok

25 év alatt



2018. okt. 7. 11:33
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Most írattuk a nevemre az előfizetést csinálhatok számhordozást, ha még nem vagyok 18 éves? (17 vagyok).
2018. okt. 7. 12:12
 2/41 anonim válasza:

Ha már van szolgáltatód, miért most kérdezed, melyik a legjobb? Le akarod cserélni? De ettől most tekintsünk el.

Bár összehasonlítani nem tudok, az enyémet bátran merem ajánlani. Telenoros vagyok, Észak-Kelet-MO-n élek egy nagyvárosban, itt tökéletes a lefedettsége, mind telefonálás, mind mobilnet szempontjából. 4G képes telóban nagyon gyors a mobilnet. Eddig bármerre jártam az országban, nem volt bajom a lefedettséggel. Eleve úgy tudom, hogy elég kiterjedt (mondjuk egy erdőben biztos rossz vagy nincs térerő), és külföldre is van mód kiterjeszteni.

Eddig az ügyintézés gyorsaságára se volt okom panaszkodni. Lehet személyesen, online és telefonon/SMS-ben is intézni. Pl amikor a régi SIM-emet újfajtára (minden eszközzel kompatibilisre) cseréltem, pár percen belül aktiválták. Vagy amikor pl. személyesen mentem mobilnetet intézni, azonnal hozzáférhető volt. Amikor SMS-ben újítom meg a mobilnetemet, ált. fél-egy percen belül visszaigazolják és aktiválják (egyszer éjjel kicsit később, de nappal mindig gyorsan). Szóval az ügyintézés sebességével eddig nem volt bajom.

Ami az árakat illeti, én bőven megfizethetőnek tartom. Noha, mint írtam, a többi szolgáltatóval ezt se tudom összegasonlítani, mivel azokat nem ismerem jól. Ismerőseim közül sokan Telekomosok vagy Vodafonosok, az árakkal nekik sincs bajuk, más szempontból viszont nem ismerem azokat a szolgáltatókat.

Az árakat amúgy szolgáltatón belül is sok minden befolyásolja. Többféle előfizetés van és azon belül is sojféle díjcsomag. Itt se tudok összehasonlítani, mert csak az enyémet (feltöltőkártyás) ismerem, és azt én tökéletesnek is tartom, és bátran merem ajánlani, de sok szemponttól függ, hogy valakinek ez a legmegfelelőbb-e vagy valami másik.

Amúgy azt nem tudom, 18 alatt bejelenthetsz-e telefonszámot, én már 20 voltam, amikor átírattam a nevemre a SIM-et. Ezt ügyfélszolgálaton megmondják.

(és egyébkét 22 vagyok)

2018. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

Lefedettség: területfüggő.

Utánanéztem, más hasonló kérdésnél a Telekomot fikázzák, de nekem pont ez a legjobb, amerre én járok. A másik két nagy szolgáltatót is próbáltam, azokkal komoly gondok voltak. (Észak-Alföld, Észak-Mo.)


Ügyintézés: a legrosszabb a Telekom. Személyes ügyintézésnél rengeteget kell várni. Volt, hogy majdnem lenyeltek egy 4 E Ft-os személyes befizetést, aztán újra végigültem a soromat, akkor letagadta az ügyintéző meg az üzletvezető is, hiába lobogtattam a befizetést igazoló papírt, szinte lehülyéztek. Estére aztán mégis jóváírták... Központi számon már nem elég végighallgatni a sok baromságot, amit az ügyintéző előtt lead az automata, hanem van egy Vanda nevű, egyáltalán nem működő beszédfelismerő rendszer, "aki" össze-vissza kapcsolgat. Nem is szabad vele szóba állni, ha nem válaszolok semmire, akkor az Egyéb menüpontban végül hozzájuthatok egy ügyintézőhöz negyedórán belül.


Árak: igényfüggő, milyen szolgáltatást szeretnél. Én keveset telefonálok, nem SMS-ezek, keveset mobilnetezek. Így nekem magasan a legolcsóbb a Telekom.

2018. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én is Telenoros vagyok és feltöltőkártyás, pont úgy mint te #2-es
2018. okt. 7. 13:41
 5/41 anonim válasza:

És egyébként, ha megkérdethetem, mi vele a baj? OK, a lefedettség területfüggő, de ha pont jó helyen vagy, akkor minden szolgáltatás tökéletes és nekem drágának se tűnik.

Amúgy pl. a mobilnetadaggal lehet jó sokat variálni. Többféle adatcsomag lehetséges. Pl. nekem 1GB havi megújulóm van (1500 Ft), amit 2-3-szor egészítek ki 500 MB-vel (2-3*500 Ft). Tehát végső soron korlátlannak mondható, mert bármennyiszer megújíthatsz X összegért X adatmennyiséggel. Arányaiban lehet, hogy olcsóbb eleve egy nagyobb haviadag, azt kevesebbszer kell bővíteni, csak ezt még sose számoltam ki, mivel eleve változó, hogy mikor mennyi GB-ot élek fel.

Tehát ha az árakkal van baj, akkor elég sokféle variációs lehetőség van, amit érdemes átszámolni.

2018. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen akarok váltani, csak érdekel melyik a legjobb jelenleg. Semmi baj sincs vele
2018. okt. 7. 14:58
 7/41 anonim válasza:
Akkor most már értem. Természetesen érdemes megtudnod minden szempontot a másik 2 szolgáltatóról is, hátha a lefedettségi zónádnak és/vagy az igényeidnek megfelelően ár-érték arány szempontjából egy másik a jobb.
2018. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Térerővel nincs gond..

[link]

2018. okt. 7. 15:27
 9/41 anonim válasza:
Még jobb is, mint nálam. Mondjuk azért, mert engem egy betonépület jól leárnyékol. De még így is minden szupi.
2018. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Ha a Vodafone befejezi a UPC felvásárlását akkor a Telenor veszteséges lesz itthon? Mert így már a Vodafone is tud majd TV, Internet és Otthoni telefonszolgáltatást nyújtani.

Kinek mi a véleménye a Vodafone-ról?

2018. okt. 11. 09:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!