Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a beszéd készségem?

Figyelt kérdés

A probléma abból indul, hogy az esetek többségében fejben előrébb járok mint ahogy kimondom. Ebből az következik hogy belegabalyodok a mondandómba vagy egy szót rosszul ejtek ki, esetleg elhadarom a mondandóm. Próbáltam visszafogni magam figyelni a beszédre és lassabban beszélni de akkor viszont nem tudok előre gondolkodni ami sok esetben nem hasznos számomra. Ha lassan beszélek mindent úgy mondok ki ahogy kell, nem vagyok diszlexiás se fogyatékos. Nem tudom hogy mitévő legyek. Más is van így ezzel, vagy csak nálam okoz problémát??

Egyáltalán milyen megoldás létezik??

Szeretek előre gondolkodni főleg vitáknál és közben kivetíteni a dolgokat, de idegesít hogyha egy remek indok végén rosszul mondom ki a szót.



2018. okt. 15. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt is vannak tanácsok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..


Egyszer én is válaszoltam egy hasonlóra, csak nem találtam meg... de egy biztos: sokat kellene hangosan olvasni. Az agyad túlpörög, és a szád nem tudja követni, egyértelmű, hogy a kettőt valahogy szinkronizálni kell.

Remélem sikerül. :)

2018. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Attól tartok hogy ez inkább visszafogja az agyam, mint sem hogy segít. Szeretem ha pörög az agyam, inkább azzal van a probléma hogy nem követi a szám. Számmal kellene valamit csinálni. :D

Hangos olvasás is jó ötlet de nem hiszem hogy tudok alkalmat teremteni rá.

2018. okt. 15. 17:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Az emlékezetet a memóriát kell fejleszteni. Ha fejben sokkal előrébb vagy, de a beszéded nyilván a gondolkodásnál lassúbb, akkor az a legegyszerűbb, ha emlékszel arra, amit korábban elgondoltál. És pufferelsz addig, míg utol nem éred...
2018. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk a belegabalyodsz a mondandódba arra is utal, hogy nem egy kiforrott gondolatot próbálsz meg elmondani, hanem belül még vitatkozol gondolatban magaddal, és csak hebegsz-habogsz. Megszólalni csak akkor érdemes, ha már tudod mit akarsz mondani. Ha még nem tudod, ne kezd el a mondatot! Inkább hallgass. Nem kell mindenáron beszélni.
2018. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!