Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a leghihetőbb BTS teória?

Melyik a leghihetőbb BTS teória?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a leghihetőbb ?

Ha tudtok akkor oldalakat is küldhettek ahol kiboncolgatják az MV-ket és rövid filmeket,akár angolul is.🙂



2018. okt. 20. 12:24
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
91%

Kedves kérdező. Hát erre választ nem igazán tudok adni, mert még nem jutotta el addig, hogy végig nézzek egyet is de, bele kezdtem csak még soha nem értem a végére. De tudok belinkelni egy videóst nem tudom hogy ismered-e:


[link]


Szívesen adnék rá választ, de nem akarok csak úgy rávágni valamit.


A kedves válaszadoknak meg csak annyit mondanék, hogy nem itt kell kiélni a rasszita vágyaitokat. Mert simán mondhatná bárki a ti kedvenc sztárotokra/bandátokra hogy meleg, de mindegy. A lényeg az egészben, hogy ha nem tudtok értelmes hozzá szólást akkor ne szóljatok hozzá.

2018. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 2*Sü ***** válasza:
42%

Ohh! Meg is jött az illusztrációja annak, amiről beszéltem. :-)


#2 a kérdezőre mondta, hogy meleg? Nem. A kérdező rokonáról, ismerőséről? Nem. A #10 válaszolóról mondta, hogy meleg, vagy annak valamelyik rokonáról, ismerőséről? Nem. Valaki harmadik személyről fogalmazott meg egy nem túl udvarias, de nem is indulatos véleményszerűséget. Erre jöttél te, és személy szerint a #2-es válaszolót vetted célba. Nem a kedvenc együttesét, nem az ismerősét, rokonát, hanem személy szerint magát. De nem csak vélemény mondtál róla – pl.: „te meg egy kretén vagy” –, de hatalmas indulattal egyenesen a halálát kívánod. Sőt burkoltan azt is állítod, hogy mindenki, aki értékítéleted szerit ekkora fokú fogyatékossággal rendelkezik – értsd olyan véleményt fogalmaz meg a BTS-ről, amit te negatívan élsz meg –, az méltó arra, hogy tarkón lövéssel szelektálva legyen az emberi fajból.


Nem tudom, érezhető-e az aránytalanság.


Meg nem ismerem túlságosan mélyen a BTS dalainak, meg úgy az együttesnek az üzenetét, mondanivalóját, azt az eszmeiséget, értékrendet, amit sugároz, de nem pont az önbizalomról, önmagad megerősítéséről szólnak ezek, hogy függetlenítsd magadat, az érzéseidet, elhatározásaidat mások véleményétől, támadásától? (Most nem akarok belemenni, hogy ez szerintem sok szempontból jónak tűnő, de sok szempontból rossz, káros üzenet is lehet, de javíts ki, ha nem erről szól az egész?) Ehhez képest mennyire sikerült ezt a szellemiséget magadévá tenni, ha egyetlen negatív jelző – ami nem is téged vett célba – annyira kibillent az érzelmi, lelki egyensúlyodból, higgadtságodból, hogy arra ragadtasd el magad, hogy írásban mások halálát kívánjad? Mi lesz, ha személyesen téged ér valami negatív kritika, sőt egy jogos kritika? Akkor az már elég indok akár az emberiség kipusztítására is? Ezt az értékrendet tanítja a BTS? Meglátásom és reményeim szerint nem, sőt valahol pont ennek az ellenkezőjét.


Gondolj bele, mit reagálna a BTS valamelyik tagja, ha #2 történetesen neki, szemtől szembe mondaná azt, hogy „te meleg vagy”. Valószínű elintézné egy vállrándítással, hogy „gondolj, amit akarsz, én ettől az maradok aki, olyan leszek, amilyen, azok lesznek a céljaim, amik, amin a te véleményed semmit nem változtat, semmit sem számít”. Az meg valahol szerintem nagyon nem egészséges, hogy te, mint kívülálló sokkal jobban felkapod a vizet, mint az, akit szemtől szembe egy ilyen vélemény ért. Ezt hívják elvakult fanatizmusnak, ami a soha nem vezetett jóra. Persze nincs gond, ki fogod nőni.


> 2*Sü Most írnál egy kisesszét arról is hogy miért kell élned?


Őőőő… Nem rémlik, hogy beszéltem volna a saját személyemről, életcéljaimról, az engem igazán meghatározó értékrendekről. :-)

2018. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

Félreértesz, nem vagyok gyerek hogy kinőjjem, egyszerűen gyűlölöm az emberiség olyan alacsony rétegét, amelyik olyan dolgokat ír ide, amik "oda se finganak" a kérdés témájához.

De az ember változik, remélem te egyszer elhagyod ezt a papolósdit. Nem az értékrendedről beszéltél? Lol, de igen, elég sokat mutattál belőle. Ezeknek az ostoba melegezőknek adsz szólásszabadságot? Na pont ezért tartunk ott, ahol! Az ő véleményük egy egyszerű s*gglyuk..mindenkinek van, de...

Nem nyertünk velük semmit. De veled se sokat. Azzal védekezel, hogy adtál rendes segítő választ a kérdezőnek, ez igaz is, de a fennmaradó 97% csak ostoba, egyáltalán nem idevaló okoskodó, hasztalan körítés.

2018. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%
Én is nagyon szeretem a BTS-t, és engem egyáltalán nem zavar hogy homokosok. :)
2018. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem írok le hosszas eszmefuttatásokat, hiszen azt írtad nem sokra mennél vele. De azért feltennék pár, túlnyomó részt eldöntendő kérdést.


Az, hogy valakinek tetszik-e valami vagy sem – vagy akár egyenesen gyűlöli az adott dolgot – az nem legitimálja azt, ha valaki melegnek titulál valakit, aki nem vesz részt a beszélgetésben, de azt igen, hogy valakit szemtől szembe tarkólövéssel szelektálandónak tartson az emberiségből? A „meleg” sokkal durvább, kevésbé megengedhető jelző, mint egy közvetlen „tarkónlövésre méltó” jelző? Miért?


Csak gyerekek tudnak kinőni valamit? Vagy az az igazság, hogy „az ember változik”? A változás függ az életkortól, vagy csak jelentéktelen körülmény?


Az olyan hozzászólások, amik valamilyen értékrendre utalnak, azok úgy általában problémásak? Nem az lenne minden beszélgetés és vita alapja, hogy értékrendeket, nézőpontokat ütköztessen? Vagy csak kizárólag az a kommunikáció elfogadható, amiben a beszélgetőpartnerek mindenben egyetértenek?


Szerinted én vagyok a szólásszabadság forrása, vagy ez a törvényeinkből és a kultúránkból fakad?


Az, hogy valaki melegnek titulál valakit, azzal az a gond, hogy nem teheti meg, vagy az, hogy nincs mögötte érv, vagy hogy nem helyes? Ha ez utóbbit, akkor nem erre kellene rávilágítani?


Ugye írtad, hogy „pont ezért tartunk ott, ahol”. Ezzel kapcsolatosan az a kérdésem, hogy hol kellene tartani? Milyen szintű és milyen alakokon nyugvó véleménydiktatúrát kellene kialakítani?


Az, hogy a vélemény olyan, mint a fent nevezett testrészt, ami mindenkinek van, de senki sem kíváncsi rá, az csak a mások, vagy a te véleményedre is vonatkozik? Ha csak másokéra, azt mi indokolja?


Van-e különbség vélemény és vélemény között? Esetleg van-e valami – teszem azt érvek és tények –, amitől az egyik vélemény nagyobb súlyt kap, vagy nincs ilyen tényező?


Ha a #2-es válasz, vagy az én válaszaim nem érdekelnek senkit, miért reflektáltak rá? Ha reflektáltak, nem azt jelenti, hogy mégis érdekelt valakit?


Ha annak a véleménynek a kifejtésével nincs gond, hogy a válaszom ostoba, okoskodó, hasztalan volt, akkor annak a véleménynek a kifejtésével, ami #2, vagy én írtam, miért nincs létjogosultsága. Ha nincs létjogosultsága, mitől van a te véleménynyilvánításodnak? Ha valakinek a lemelegezése tarkón lövést érdemel büntetésként, akkor a te ostobázó, okoskodósozó, hasztalanozó jelzőid milyen mértékű büntetésre érdemesek? Ha semmilyenre, akkor mi ennek a logikája?


Ha a válaszom 97%-ban nem idevaló volt, nem a kérdező kérdésére adott válasz volt, akkor ebből következik, hogy 3%-ban ezek szerint idevaló, segítő válasz volt. Te hogy ítéled meg, a te válaszaid nagyjából hány százalékban adtak segítséget a kérdezőnek, és hány százalékban reflektáltak valami teljesen másra, mint amit a kérdező kérdezett?


;-)

2018. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Jaj emberek,nem hiszem el,mindenki csak a másikkal van elfoglalva és itt 'veszekedtek' ahelyett,hogy normális válaszokat adnátok a kérdésre,tisztelet a kivételnek !

Szerintem jobb,ha lezárjuk ezt az egészet,már elkezdtem keresgélni a neten,szóval köszönöm,de elég lesz ebből.

2018. okt. 21. 17:46
 17/23 2*Sü ***** válasza:

A veszekedés érdekek ütköztetése akár irracionális, vagy méltatlan eszközökkel, rendszerint indulatok, érzelmek által vezérelve. Nekem semmiféle érdekem nem fűződik az itt elhangzottakhoz. Én vitázni próbálok, azaz érvek, racionális megfontolások mentén reagálva arra, amit nem értek. Mindezt a magam részéről bármiféle indulat nélkül – még ha néha azért élcelődök, vagy csipkelődök is –, viszont annál több őszinte kíváncsisággal. Tudom, hogy a vitapartner nem kíváncsi arra, mit írok, de én viszont nagyon is kíváncsi vagyok, hogy ő mit ír. Ő is mutat némi hajlandóságot a vitára, hiszen a második válasza annál higgadtabb és kifejtőbb volt, mintsem hogy a magamfajtát is tarkón kellene lőni – haladunk, kérem szépen –, de annál több kérdést vetett fel bennem a válasza.


Pl. #2 válaszát nem tartottam reflektálásra méltónak. Nem tartom helyénvalónak, viszont értem az okot, ami egy ilyen választ szül. #10 válaszában viszont olyan belső ellentmondást érzek, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Mert érzek benne egy következetlenséget, és nem értem, hogy ő hogyan nem veszi észre, miért nem derogál neki egy ilyen tartalmú választ megírnia. Most vagy sikerül erre rámutatnom, és vele is láttatnom, hogy van a válaszában valamiféle kettős mérce, önellentmondás, inkonzisztens értékítélet, ami kívülről, objektíven nézve problémás, és visszafelé sül el, vagy esetleg neki sikerül velem megértetnie ha nem is az érvényét, de áttételesen mégis csak a dolog okát, hátterét.


Én azt gondolom, ez nem csak nekem, vagy #10-nek lehet tanulságos, hanem bárki másnak, akár neked is kérdező. Vagy egyáltalán nem indított meg benned semmiféle elgondolkozást az, amit én illetve #10 leírt?


Sorry, a magam részéről nem tudok több segítséget adni, ahogy nézem más sem igazán töri magát. Lehet egy BTS-el foglalkozó fórumon, blogon érdemes inkább kérdezősködni, nyilván ott egy átlag látogató jobban képben van a témában, mint itt a GYK meglehetősen vegyes látogatóköre. Akkor viszont ha már belekezdtünk egy eszmecserébe, vitába, szerintem elfér. Ha jön másvalaki, aki tud többet segíteni, az a mi vitánktól, nézetütköztetésünktől függetlenül megteheti.


De ne aggódj, hosszútávon én sem szoktam benne ragadni egy ilyen vitában. Egy ideig érdekes, sőt néha még szórakoztat is, vagy vannak tanulságai, de egy idő után rá szoktam unni. Már azon is elgondolkodtam, hogy érdemes-e még reagálnom a vitapartnerre, vagy elmondtam és megértettem mindent, amit az adott helyzetben lehet. De még egy ilyen utolsó kísérletet még azért tettem, hátha jön rá olyan válasz, ami további eszmecseréhez, vitához vezet, vagy születik valami olyan belátás, ami hosszútávon hasznos. Nem nekem, neki.

2018. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Veled nem foglalkozik senki, vagy miért töltöd a fél napodat ezen a szenny oldalon?

Nem tudom kinek hiányzott ez a kilométer eszmefuttatásod, de reméljük valakit (majd) igen. Nem vitát kért(ünk), hanem egy egyszerű választ. A kevesebb néha több.

2018. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam el ezeket a rohadt hosszú válaszokat, de remélem a kérdés még nem irreleváns


a kedvenc teóriám:

https://www.youtube.com/watch?v=kwwEJD9nzbI


viccen kívül meg ezeket néztem még meg:

https://www.youtube.com/watch?v=n4o70iBIDNs

https://www.youtube.com/watch?v=_qWHltGieME


ha youtubera beírod, hogy bts theory akkor a többszázezer nézettséggel rendelkező videókkal nem nyúlhatsz félre


ezt imádom a legjobban:

https://www.youtube.com/watch?v=Cb08yp3U8qM

A Blood Sweat & Tears videó Hermann Hesse - Demian című könyve ihlette. Ha van szeretsz olvasni (kb 200 oldal),

akkor nagyon ajánlom, érdekes könyv


nem teória, hanem inkább magyarázat(?)

[link]

a többi albumot (főleg a korábbiakat) megtalálod feliratozva youtubeon/dailymotionon

megkérték Yoongit hogy reviewolja :D

amit nem ő csinált, arról Namjoon beszélt

[link]

(újabb albumok megtalálhatóak ezen a csatornán)


ha a dalszövegek is érdekelnek, akkor

[link]

szuperül elmagyarázza a nehezen lefordítható részeket

2018. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

"homokosok"

Atyaisten,mennyi hülye egy rakáson

A BTS tagok nem melegek értsétek meg,az hogy festik a hajukat,van fülbevalójuk, sminkelik őket attól még nem melegek,ez csak a munkájuk része,mi annyira zavar titeket hogy ott sokkal jobb férfiak vannak mit MO-n? Nevetségesek vagytok haterek

A magyar fiúk 99%a elbujhat mögöttük nagyon gyorsan,azt a tehetséget,oda adást,szeretet amit a rajongóknak adnak arra nem minden ember képes, és igen..én igenis örülnék ha ittis lennének olyan fiúk mint OTT

Szóval nem kell itt előítélkezni mert már nagyon hilarious ez az egész amit műveltek, parasztosan mondva már a "pujaság" legalja amit néhány ember csinál,meg amit beszélnek róluk 🙄

2018. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!