Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért akadt ki mindenki mikor...

Adrián Gaming kérdése:

Miért akadt ki mindenki mikor A hobbit című filmben elf és törp szerelem jött létre azt értem hogy nem kedvelik egymást (attól függ hogy nézzük) de ha már Leoglas és Gimli jobban van akkor ez mér nem müköthet?

Figyelt kérdés

2018. okt. 23. 19:33
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem leginkább azért vannak kiakadva, mert az a tündecsaj egyáltalán nincs benne a könyvben és az egész úgy nem illik bele. Ha elolvastad a könyvet tudod miről van szó, ez eggyike azoknak a változtatásoknak amiknek nem volt semmi értelme és nagyon elütöttek a könyv hangulatától.
2018. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

A fantasy (főként pedig a high-fantasy) műfajban nem szokás a fajok közti szerelem. Pláne nem 2 olyan büszke faj között, mint a tündék és a törpök. Mint "romantikus" motívum, ez inkább a modern (és gyakran gagyi) ifjúsági fantasy irodalom sajátja.

A Hobbit film sok szempontból Tolkien és az egész zsáner lealacsonyítása, sőt megcsúfolása. Ez az egyik oka.

2018. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon extrém esetben talán lehetséges lenne, ott nem azzal van a baj. Hanem azzal, hogy sehogy sem volt felépítve. Kb két napja ismerték egymást, egyszer beszéltek. Ez lenne a nagy szerelem? Az egész elcsépelt és gagyi volt, nem illik bele se a történetbe, se a világba, pláne az athelasos hülyeséggel egybekötve. A hobbit filmek számtalan téren gyalázták meg a Tolkien által felépített világot, de ez a szál volt a mélypontja.
2018. okt. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A fantasy (akárcsak a mitológia, a legendák, vagy a népmesék) nem arról híres, hogy ideológiailag, etikailag, vagy politikaiag "korrekt", és ez így van rendjén. (A valóság így is túl "korrekt", pontosabban elégt álszent ahhoz, hogy annak láttassa magát.)

A konkrét kérdésre válaszolva: mert gagyi, és "szentségtörő".

2018. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Általánosságban nem az a baj hogy jaj, egy törp és egy elf egymásba szeret, hogy lehet ez. A baj ott kezdődik hogy ez egy olyan történetszál volt, ami nem létezett az eredeti műben, kizárólag időhúzás céljából került a filmbe, és sajnos ez érződik is rajta. Pl mégis mi alapján szeretnék egymást, nem volt semmi íve, sem mélysége a kapcsolatuknak? Csak úgy random egymásba szerettek, mert így volt megírva...
2018. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azon kevesek közé tartozom, akiknek tetszett a Hobbit minden kisebb-nagyobb hibájával együtt is és összességében szeretem ezt a trilógiát, mégis valahányszor újra nézem, az jut eszembe, hogy "Jaj, ez a szál minek kellett bele? Ezt bárcsak kihagyták volna."

Annyira erőltetett, hogy az valami elmondhatatlan. Egyszerűen kilóg az egész történetből, érződik, hogy csupán egy beleerőltetett, "kötelező" szerelmi szál. Talán az a legrosszabb, ahogy próbálják egy Arwen/Aragorn szintű nagy szerelemnek beállítani ezt az egészet, pedig nem az. Nincs felépítve és semmi alapja az egésznek, kb. így zajlott a nagy románc kialakulása: "-Én egyszer vörös Holdat láttam! -Én meg szeretem a csillagokat! Akkor most már örökké szeretni fogjuk egymást." o.O Sose fogok rájönni, hogy ezek mit láttak egymásban, pedig nem vagyok egy érzéketlen alkat, de ez már az én fantáziámat is meghaladja. Mert tegyük fel, hogy a törp srác szépnek találta a csajt, meg végül is megmentette az életét, de a tünde lánynak mi a mentsége? Az athelas-os jeleneten meg már a moziban röhögtek körülöttünk, én meg csak szörnyülködtem, hogy ez az Arwen-Frodo jelenetnek egy irtó kínosra sikeredet koppintása.

Továbbá az, hogy Legolas és Gimli a legjobb barátok lettek, a Gyűrűk Ura világában kifejezetten egyedi. A törpök és a tündék még csak nem is nagyon barátkoznak egymással, Tolkien pedig ha jól tudom, még csak névtelenül sem említ olyan esetet, amikor a két faj keveredett volna. Még az emberek és a tündék keveredése is igen ritka jelenség volt. Persze, ez önmagában még nem kizáró ok arra, hogy ilyen soha nem történhetett meg Középföldén, de azért már ezek a tények is kissé megkérdőjelezhetővé teszik a létjogosultságát ennek a kapcsolatnak, (főleg a Hobbitban, ahol eredetileg nincs szó semmi ilyesmiről) ilyen rosszul felépítve, meg egyenesen kínossá az egészet.

2019. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!