Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor tanulják már meg a...

Mikor tanulják már meg a kedves Felhasználók (tisztelet a kivételnek) hogy ha az igekötő az ige előtt van, egybe kell írni?

Figyelt kérdés
Az elváló igekötők esetében akkor írjuk külön, ha az ige után van. Sajnos ezt a hibát nem csak itt látom.
2018. okt. 24. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszerint általanosban szokták megtanulni az igėket, igekötőket a nėpek. Van ak8nek megy, van akinek nem ės akad olyan is akinek mindegy.
2018. okt. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Sok esetben lehetséges az is, hogy "imádott" iPhone-ról írnak, és időnként a készülék nem hajlandó elfogadni bizonyos alapvető nyelvtani szabályokat.

Pl. ha azt akarom leírni, hogy "bementem", átjavítja arra, hogy "bemenet" még harmadjára is, aztán a végén az embernek eldurran az agya és bele nyugszik, hogy ok. akkor legyen "be mentem". Szerintem nagyjából kiszűrhető, hogy ha valaki zömében helyesen ír, de vannak ilyen hibák, akkor azt sokszor a telefon okozza. Megesik az is, hogy az ember észre sem veszi hogy a szövegjavító felülbírálta.

2018. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Meg azt is, hogy a hogy elé mikor kell vessző.
2018. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Amikor értelmezhetetlen már maga a kérdés is, ilyeneken nem szoktam izgatni magam.
2018. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Már megtanulták. 2018. október 24-én 7 óra 34 perckor, akkor jelent meg az oktató kérdésed. Azóta már senki sem írja rosszul az igekötőket és igéket.
2018. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Az automatikus szövegjavítás nagyjából minden telefonon van, androidosokon is. A iPhone esetében pl:

[link]


A dolog egyszerű, ki kell kapcsolni az automatikus javítást és/vagy helyesírás javítást. Engem már anno is csak zavart amikor T9-nek hívták. Kapcsoltam is ki sebesen.

2018. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#3 Jogos!
2018. nov. 9. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!