Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez a jelenség?

Mennyire normális ez a jelenség?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a kérdést melyik kategóriába kellene írnom (Emberek; Politika; vagy Sport, mozgás; ezért inkább marad az Egyéb Kérdések).

A rasszizmusnak még a látszatát is szeretném elkerülni, de aki szokott európai focimeccseket nézni, annak nyilván szintén szemet szúr...

A múlt héten a Bordeaux - Nice (0-1) francia bajnoki meccset néztem, ahol a vendégek kezdő csaptában (ha jól számoltam) összesen 2 fehér játékos szerepelt, a többi fekete volt. Ez a jelenség sehol európában nem ennyire erős, mint a franciáknál, beleértve a világbajnok nemzeti válogatottat is. Tudom, ilyenkor azzal magyarázzák mindezt, hogy a gyarmati múlt, stb. Csakhogy Franciaország a nyolcvanas évek közepén is ugyanezzel a történelemmel rendelkezett, és az akkori szintén kiváló válogatottjuk (1984-ben EB-győzelem, 1986-ban VB-bronzérem) egyetlen stabil színesbőrű játékost vonultatott fel, Jean Tiganát. Röpke 3 évtized alatt hogyan változhatott meg ennyire drámaian a helyzet?

Még egyszer mondom: nem vagyok rasszista. Szoktam nézni pl. az Afrikai nemzetek kupáját, ahol teljesen helyénvaló, hogy fekete játékosok küzdenek egymással (épp az lenne a fura, ha ott viszont teret hódítanának a fehérek), de európában tényleg ez a normális?



2018. okt. 30. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Európában nem ez a normális. Klubcsapatokban még ok lehet, de engem nagyon zavart a vb-n, hogy mindenhol "honosítottak" vannak, legjobb példák pedig a gazdag olajállamok, Katar, stb. Összeveszik maguknak a más válogatottba be nem férőket, de egy vb-nek pont a nemezetek közti küzdelem lenne a lényege. Gyakorlatilag minden azon múlik már, melyik szövetségnek van több pénze. Ilyen szempontból a klubfociban - és egyéb sportban - sem helyes, semmi kötődés, a sportolók nagy része évente csapatot vált, azt se tudják a legtöbben hol vannak... Totti-k, Gerrard-ok, Raul-ok csak évtizedenként ketten-hárman, ha vannak. Így viszont a szurkolók klubokhoz való kötődése is csökkenni fog. És ez nem rasszizmus, csak ebben a kifordult liberálfasiszta világban. Minden rossz irányba halad sajnos.
2018. nov. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!