Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyetemista lány munkakereséss...

Vörös98 kérdése:

Egyetemista lány munkakereséssel kapcsolatos kérdések, ötletek (Elég komplex kérdés lett)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ahogy a kérdésben is szerepel, 20 éves egyetemista vagyok, ez az első félévem (nem buktam, 5 osztályos gimibe jártam) és a diákmunka világáról szeretnék kérdezni, értékelném a tanácsokat is.

Az órarendem jelenleg elég rosszul lett összeállítva, heti 14 órám van, több mint a fele gyakolrati/szemináriumi óra, ergo lehetséges válasznak az, hogy lógjak a munka miatt kiesett.

Szóval:

Ki milyen diákszervezetet ajánl és miért?

Nekem a heti 20 órás lenne a megfelelő, de szerintetek van arra lehetőség, hogy ha esetleg állandó munkát keresnék, hogy nem mindennap ugyanannyit, hanem mondjuk kedden 2 órát, szerdán 4 órát dolgozzak? Jelenleg ilyen bontott konstrukciókat nem találtam sehol sem.

Várom az ötleteket, tapasztalatokat!:)



2018. okt. 30. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Két óra egybefüggő munka már kevés szerintem, de a napi 4-es bontás teljesen vállalható a legtöbb helyen. Van, ahol a 2 óra is beleférne (én például most ilyen helyen dolgozom). Nem tudom milyen szakterületen tanulsz, és hogy ehhez kapcsolódó, vagy általános munkát keresel-e, egyáltalán melyik városban vagy, de ha budapesti vagy, akkor én keresgélésre a MŰISZ-t tudnám ajánlani, én ott találtam viszonylag sok érdekesnek tűnő munkát (műszaki területen). A Fürgediáknál voltam még, de ott előbb volt meg a cég, utána küldtek oda, csak a szerződést kötöttem ott. Velük is minden rendben ment. A hirdetéseiket nézve én úgy vettem észre, hogy ott több az általános szakirányú tanulmányok nélkül is végezhető munka.
2018. okt. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémákkal küszködtem. Csütörtökig voltak az egyetemen az óráim, de mindenhol heti minimum 2-3 nap ráérést kértek egybe. A 2 órás bontásnak szerintem nem sok értelme van. Én úgy voltam végül, hogy a szorgalmi időszakban nem dolgoztam, nyáron és a vizsgaidőszakban igen. És egy tanács: Próbálj meg minél hamarabb a szakodhoz álló diákmunkát találni egy jó cégnél, ahol el tudod képzelni később a jövődet, és van lehetőséged megírni a cégnél akár a szakdolgozatodat is. Így gyakorlatot is szerzel. Ha esetleg találsz ilyen munkát, akkor már adott lesz az iskolaszövetkezet is, hogy melyikkel van a cég kapcsolatban.

Több ismerősöm is dolgozott, heti 1-2 napot, de ez a munka nem kapcsolódott a tanultakhoz.

2018. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg persze az iskolaszövetkezetek oldalán is keresgélhetsz a munkák között, vagy esetleg a népszerű oldalakon is, facebook, esetleg jófogás. Keresgélhetsz esetleg gyakornoki programokat is. De ez város és szakfüggő, hogy hol és mit tanulsz.
2018. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, budapesti vagyok, és a BGE tanulója is, ezek valóban lemaradtak, de köszönöm szépen!:)
2018. okt. 31. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!