Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amerikában mennyi egy átlagfiz...

Amerikában mennyi egy átlagfizetés? (óvónőként mennyit kereshetnék? Illetve informatikusként? ) Mennyire lehet megélni a fizetésből ott, ha valaki spórolós?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Amerikában kb 3x annyi egy óvónő fizuja mint itt.kb 300 ezer ft.

Infó meg még jobban fizet.

2010. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:( hát ez nagyszerű. Elgondolkodtató.....
2010. okt. 28. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni kinti állás portálokat.

Arra is gondolni kell, hogy a szállás, a rezsi és a megélhetés is sok pénzt elvisz. Most néztem, hogy ott 500 dodó körül van a heti átlag fizetés (nyilván ebben benne vannak a heti milliókat keresőké is, tehát amire gondolsz, az heti kb. 300-400 dollár) és megeshet, hogy alsó hangon heti 200 dodóért tudsz bérelni lakást és akkor még nem írtam a rezsi és élelmezési, stb. költségeket.

Kint él egy unokatestvérem, dél-keleten. Mikor jobb pénzeket keresett, ami havi 4000 dodót jelentett, arra már azt mondta, hogy még a kinti átlagnál is jobban keres.

Sokat tudott félretenni, de tény, hogy társbérlőkkel lakott és egész napokat végigdolgozott egy évtizeden keresztül.

Tehát, oda nem meggazdagodni érdemes kimenni, inkább akkor gondolkodj abban az országban, ha tetszene neked és szeretnél körülnézni, esetleg ott élni.

Csak sajnos messze van, ha bármi probléma van, akkor igen nehéz helyzetbe lehet kerülni, zkártya nélkül elvileg nem vállalhatsz munkát. Utánajárásom eredményeképpen úgy tudom, vannak helyek, ahol könnyebb fekete munkát találni, de ha csak úgy kint maradsz olyan helyen kell élned, ahol van tömegközlekedés, mivel nem kaphatsz jogsit, a sajátod pedig csak a hivatalos tartózkodásodig érvényes (sok helyen csak autóval tudsz boldogulni). Nem árt, ha jó egészségben vagy és vigyázol magadra, mert akár csak egy fogfájás is sokba fog kerülni, nemhogy ha kórházi kezelésre lesz szükség.

Én is gondolkodtam, hogy ki kellene mennem, de az unióban sokkal értelmesebb dolog állást keresni és akkor még mindig beadhatod a zkártya lottót.

Ha egy olyan szakmád van, amiből hiány van kint, akkor már nagyobb esélyekkel indulsz ahhoz, hogy teljesen legálban dolgozz és élj, ilyen például az informatikus szakma, de még így is elég körülményes. Első körben jelentkezned kell és ha behívnak, valahogyan el is kell jutnod a személyes interjúra. Hallottam olyan eseteket, hogy kiment a hazánkfia IT-s turistaként, ott jelentkezett, felvették, majd hazajött, a cég elintézte neki a munkavízumot és utána már dolgozni ment ki.

Bocs a zagyva írásért és nem is akartam senkinek a kedvét szegni, kint még mindig jobb, mint itt. Munka itt is van, de örülhetsz, ha megélsz belőle, vagy ha egyáltalán kifizetnek. Ne hallgass a kinti magyarokra, szeretnek jajgatni, hogy milyen rossz most kint is, ugye kapóra jött a válság a nyavalygáshoz (igen, megrázta a világgazdaságot, de korántsem annyira, mint ahogy tálalják), olvasok újságot, híreket, állás portálokat, pontosan tudom, mi a helyzet kint. El lehet gondolkozni azon, vajon a kintről nyavalygók miért nem jöttek haza?

Igazán rájöhetnének már hazánk fiai, hogy össze kellene tartani és nem utálkozni.

2011. febr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!