Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én és a nővérem örököltünk...

Én és a nővérem örököltünk egy hitellel terhelt lakást. Én elfogadtam, a nővérem nem volt a tárgyaláson de a jegyző és az írás szerint is örökös. Ő alaptalanul szerintem le akar mondani róla. Ha felebezz tovább nő a hitel. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Én már szerintem semmit nem tudok csinálni hogy lemondjak. Ha ezt tudtam volna akkor lemondok. Macerás ügy pedig az elején vagyunk.
2018. nov. 4. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Két napja volt egy hasonló kérdés.

Az örökös indoklás nélkül lemondhat róla, szóval jog szerint a nővéred nem sértett jogot. Nem is tudott volna másképpen lemondani róla.

A tartozás miért nőne? Negatív örökség nincs. Ha a hitel összege magasabb, mint az örökség mértéke, akkor az nem öröklődik, a hitelező elbukta a dolgot.

Ha meg pozitív a mérleg, akkor egy összegben ki lehet fizetni a tartozást, s a maradék lehet a tiéd.

Az nyilván nem annyi, mintha tehermentes lenne az örökség, de van aki semmit sem örököl.

A nővéred úgy számolhatott, hogy a rá jutó hányad nem éri meg neki, hogy még a hitel dolgában is intézkedjen.

Te már csak a hitelezővel tudsz egyezkedni, ha akarsz.

Nem gondolok most alaposan utána, lehet marhaság:

Fizeted tovább a tartozást az örökhagyó helyett, de megmaradnak a tárgyi dolgok.

Pl. ha az örökség nem nagy összegű pénz (ha hitel van, akkor nyilván nem az), hanem mondjuk lakás, nem kell eladnod, hogy a hitelt egyben visszafizesd.

2018. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!