Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hajnalban tanulás?

Hajnalban tanulás?

Figyelt kérdés

Kilencedikes gimnazista vagyok. Nehézségeim vannak a tanulással, általában több időt vesz igénybe egy-eg anyag megértése számomra, mint másnak, ezért minden nap minimum 2.5 órát szoktam tanulni. A probléma ezzel "csak" annyi, hogy 8, 9 vagy 10 órám van egy nap, és kb. 5-re vagy 6-ra érek haza (20 km-re van a suli, nem a bejárás a probléma). Ma hallottam egy végzőstől, aki azt mondta, hogy ő úgy tanul, hogy amikor hazaért 6 körül, azonnal lefekszik, és hajnalban 3-kor felkel és tanul. Szerintetek ez jobb mintha suli után tanulnék? Az a baj, hogy kb. 9-ig vagy 10-ig tanulok, bepakolok másnapra, aztán elmegyek fürödni, vacsorázni és nagyjából 23.30 körül már alszom is. Reggel 5-kor kelek, és sietek a buszhoz. És ez így megy 5 napon keresztül, úgy, hogy addig semmi olyat nem is csináltam, amihez kedvem van (pl. zenélni vagy az állataimmal foglalkozni, vagy a családommal lenni)

Szombaton egész nap tanulok, vasárnap az egyetlen mikor tudok pihenni. Szóval mi a véleményetek a hajnali tanulásról?

Előre is köszönöm!



2018. nov. 8. 20:14
 1/3 anonim válasza:
Inkább menj át koliba! Ez a hajnalozás rettenetesen káros, lelkileg, szellemileg és testileg is, nem fogod bírni.
2018. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Sajnos azt nem tehetem, álmaim iskolája, ahova járok, semmiképp sem szeretném itt hagyni. Csak hirtelen sok a követelmény, és még nem találtam rá megoldást, hogy lépést tudjak vele tartani

2018. nov. 8. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Én szerettem hajnalban tanulni, mert nekem csendre volt szükségem, ahhoz hogy gyorsan tanulnak, és ne vonja el a figyelmem semmi.
2018. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!