Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy gitár 1 éves használati...

Egy gitár 1 éves használati díja mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Az első kérdésem ez. A 2. mennyibe kerül kb egy lábtartó gitárhoz? A sulimban behozták hogy legyen gitár tanítás egy éven keresztül. És már nem szeretnék járni ezért is kérdezem. Régebben is jártam gitárra azt is hamar meguntam, gondolhattam volna hogy megint ez lesz. Valami tanács hogy jobban szeressem a gitárt? Vagy hogy miért ne hagyjam abba? Ja igen és egyébként azért kérdeztem a haszálati díját mert ha kilépün ki kell fizetni az egész éves használati díját a gitárnak. Elég szemétség. Meg az is rossz hogy nekem fel 7tol kezdodik az orám es fél 8ig tart. Es elotte meg szolfezs van. Mondjuk nem szoktam nagyon szolfezsra járni mert egyszerűen nincs időm. Edzek is melletük meg minden. És nem tudom már rájottem hogy nem vagyok valami zenei beállítottságu. Inkabb a sport. Mert szeretem ha sok dolgom van,de csak akkor ha azt a dolgot szeretem csinalni, igy is elakarok kezdeni valamit mast is sportolni. Elore koszonom a valaszokat es bocsanat hogy hosszu lett. 16/L

2018. nov. 24. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A zenesuliban helytől függően kb 7-15ezer forint körül mozog egy félév ára. Az sem mindegy, hogy saját hangszered van vagy iskolait kölcsönzöl, annak az ára is ráterhel akkor.


Egy lábtartó ára nem nagy összeg, 2-2500ft kb. Viszont évekig kitart. Én 12 év után vettem egy másodikat, hogy ne kelljen hetente cipelni. De az első is még mindig jó, már 14 éve.


Hogy mit tegyél, hogy jobban szeresd? Érdemes több szempontból is körüljárni a kérdést. Klasszikus gitárt tanítok, ha gondolod, írj rám privátban, hátha jutunk valamire. :)

Egyébként csak néhány az ilyen kérdésekből: tanárral hogy vagy, milyen a viszony? Milyen szintű darabokat játszol, mert 16 évesnek eléggé elveheti a kedvét, ha, éppen két szólamban pengeti a kis gyerekdalokat.

Egyáltalán hiányozna, ha abbahagynád?


Bővebben szerintem személyes üzenetben tudnék segíteni még pontosabb infók mellett, ha szeretnéd.

2018. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És amit kihagytam: ha nem jársz szolfézsra, és emiatt abból rosszabb jegyet kapnál, az is beleszámít a félévi átlagba, amitől ugyanúgy megemelkedhet a térítési díj. Én a helyedben nem biztos, hogy ezzel játszanék.
2018. nov. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Kötelező a gitároktatás? Vagy mit jelent az, hogy "behozták, hogy legyen egy éven keresztül?"


Én is gitártanár vagyok, szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy szólsz a tanárodnak, hogy nem szeretnél járni, nincs kedved. Neki sem jó, ha valaki nem szeret hozzá menni, de ha olyan gondod van, hogy unalmas az anyag, vagy rossz az időpont, azon tud változtatni.


Mennyibe kerül a tanítás? Ha állami suli, akkor a magáért a hangszer használatáért (elvileg) nem kérhetnek pénzt.


Nekem is volt már olyan tanítványom, aki szólt, hogy ne haragudjak, neki ez nem tetszik, nem akar zenét tanulni. Tök normálisan megbeszéltünk, és utána nem járt. Olyan is volt, akivel kinlódtunk fél éven keresztül, és nem tudtam, hogy ügyetlen-e, lusta, vagy csak nem érdekli. Szóval hidd el, legjobb, ha szólsz, hogy már nem akarsz járni, lehet, hogy lesz a helyedre másik jelentkező, éés így mindenki jól jár. :)

2018. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát én nagyon kezdő szinte vagyok. Most kezdtük el csak tanulni a gyerekdalokat. Ezekkel nem is lenne baj. Csak unom az egészet sajnos, pedig szeretnék jól játszani és tudom hogy ehhez gyakorolni kellene de hát nem gondolom nem úgy vagyok beprogramozva. Ez az egész ingyenes 1 évig és 1 évig is tart csak. Csak akkor kell fizetni ha abbahagyod az évközben.
2018. nov. 27. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Akkor most felteszem a költői kérdést. Nem feléd, inkább az iskola felé, hogy vajon van-e értelme, hogy csak egy évig legyen. Esetleg csak kísérleti jellegű, aztán ha bejön, folytatódik?


Egyébként tényleg, ha nem akarod ezt csinálni, és nem ilyen formában, egyszerűbb szólni, hogy nem. Lehet, hogy a tanárodtól érkezik alternatív megoldás.

2018. nov. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom hogy szeretné e az iskola folytatni. Elég sokan jelentkeztek más iskolákból is
2018. nov. 30. 05:56
 7/8 anonim válasza:
Ez milyen iskola? ÉS melyik városban?
2018. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Debrecen, szent józsef gimn.
2018. dec. 2. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!