Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fegyelmi eljárást a munkahel...

A fegyelmi eljárást a munkahelyen aláírhatják helyettem, ha én nem akartam aláírni?

Figyelt kérdés

Üdv, a kérdés adott. A fegyelmi eljárás tartalmával nem értettem egyet, minden munkatársam mondta, hogy ne írjam alá. Megmondtam ezt a nagyfőnöknek is, én nem értek vele egyet, nem írom alá. Azt mondta, hogy ő majd aláírja helyettem mint tanú.


Pontosan nem tudom, hogy a saját nevemet írja oda, vagy az övét, de ez ebben a formában nettó hülyeség. Hogy lehet saját magának a tanúja?

Amúgy a papírt meg se kaptam, 1 példányt kellet volna adni. Mi a teendő? Ezt mind megtehetik? Gondolkodok a feljelentésen.



2018. okt. 9. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

A fegyelmi eljárásról szóló iratot ha nem írod alá, akkor tanú aláírásával tudja igazolni a munkáltató, hogy tudtál az eljárásról, annak eredményéről, de nem vetted át az iratot. A tanú maga a munkáltatói jogkör gyakorlója nem lehet. Ahogy írod saját maga tanúja. :)


Tehát nem helyetted írja alá, hanem tanúsítja, hogy nem vetted át, de tudsz az ügyről.


Az eljárás során a munkáltatónak biztosítania kell a védekezési lehetőséged. Azt írásba kell adnia, hogy kihez, milyen határidőhöz tartva magad fordulhatsz jogorvoslatért, ha nem értesz vele egyet és következményei vannak Rád nézve.


Ha módod van, egy munkaügyi jogásszal beszélj, nem tudom, hogy mennyire súlyosan a következményei Rád nézve.

2018. okt. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Miert kaptal fegyelmit? Ha valami sz*rsagot csinaltal es nem irod ala, csak magad alatt vagod a fat.
2018. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jogorvoslat nincs, vagy is nekem ezt nem mondták. Igazából hiába mondtam, hogy a közvetlen főnököm ki akar rugatni, vissza mondták magasabb körökből is meg úgy pár munkatársamtól is,figyelembe se vették. Ilyet mondtak, hogy ez feltételezés. Az egész eljárás egy vicc volt, bármit mondhattam, a közvetlen főnököm melett álltak ki. Az ítélet előre meg volt írva, felesleges volt behivatni. A probléma csak annyi, hogy munkaerő sincs. Ebben a pozicióban itt 12-10 embernek kellene lenni, most vagyunk hárman és még is ilyeneket csinálnak velünk. Amúgy provokáció volt az egész. Olyan miatt kaptam fegyelmit, amit mások naponta elkövetnek, én egyszer és eljárás.

A fegyelmi következménye pedig a köbetkező. Elveszi az összes egyéb juttatásomat és cafetériát ami nekem úgy 60.000Ft minuszt jelent a fizetésemből. Ezen felül ha történik valami, azonnali kirúgás jár.

2018. okt. 10. 09:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy példányt se kaptam belőle meg, így nincs is a birtokomban a fegyelmi. Ami baromság. Readásul megin mindenki előbb tudta hogy én fegyelmit kapok, mint én... Vicc az egész.
2018. okt. 10. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"Elveszi az összes egyéb juttatásomat és cafetériát ami nekem úgy 60.000Ft minuszt jelent a fizetésemből."


Elhiszem, hogy érzékenyen érint, de ezzel nem buktál túl nagyot, mert bár még sokan nem eszméltek fel, de januártól mindenkitől elveszik a cafeteriát.

Illetve egész pontosan kötelező elvenni, csak vagy egyáltalán nem fognak adni a munkahelyek vagy ha adnak is, akkor a fizetésedhez csapják, s ugyanúgy adózik, mint a fizud. Tehát januártól 60 ezer cafeteria már csak kb. 40 ezer lenne a 33% levonások után

2018. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a jogi vonal adott, csak az a kérdés, akarsz vele élni, vagy sem.

A távolabbi terveid döntik el, hogy fellépsz a cég magatartása ellen, vagy inkább lenyeled.


Egyébként azt sosem értettem, hogy ha többen elkövetnek egy munkahelyen szabálytalanságot, az miért jogosítja fel a következőt, hogy Ő is megtehesse?


Ezt próbáld fejben helyre tenni, és ne éljél "csordaszellemben", akkor kevésbé ér baj.

2018. okt. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem a csordaszellem miatt műveltem ezt.

Hanem más ember mond ilyent, hogy ő azt a munkát nem akarja megcsinálni, akkor no problem, küldenek engem helyette. Ez megy 8 hónapja, most 8 hónap után elegem van, hogy én vagyok a főnök csicskája akivel megcsináltatja a legalja melókat míg mások semmit se csinálnak. Mondtam neki én is, hogy nem akarom azt a munkát megcsinálni, csinálja meg más. Megint rajtam kívül 3 ember semmit sem csinál, csak beszélget. Akkor is, én dolgoztam aznap keményen, és rám akarja sózni azt is. Úgy érzem, 8 hónapig nyeltem a békát de elég volt! Kértem vagy 50x szépen, hogy azt a munkát más is végezze el, szeretnék én is valami könyebb munkát itt csinálni néha-néha, nem érdekelte. Szóval vicc, ha más most nemet az nem baj,én egyszer az fegyelmi.

Readásul ez olyan főnök, hogy az ebédlőben beszélget és telefonozik munkaidőben 3 órát is! Azt ilyen ember ítéli meg a munkám.

2018. okt. 11. 08:34
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Láthatóan kifele áll a szekered rúdja, egyébként ilyen ostobaságot egy munkáltató nem tenne. Utazik Rád, én úgy látom.


Tehát az sem lesz jó, ha "van rajtad sapka", és az sem, ha nincs.


Ilyen helyről mielőbb menni, ha lehetőséged van rá...

2018. okt. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, hamarosan beadom a felmondásomat is.
2018. okt. 12. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!