Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én nem értem ezt a képet, ti...

Én nem értem ezt a képet, ti értitek? Hogyhogy a fák megmaradtak, és az épületek mind leégtek? Helyenként még zöldek is a fák. Az épületeknél meg nem látok szenet, hamut, se az úton.

Figyelt kérdés
[link]

2018. nov. 27. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy olyan vidéken, ahol évmilliók óta gyakoriak az erdőtüzek, a fák már alkalmazkodtak valamilyen szinten.

Az embereknek, akik hulladékból építik a házukat, ez még nem sikerült.

2018. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kép bal oldalán lombosak a fák, odáig nem terjedhetett a tűz. A bal alján látszik hogy hol van az égés határa. Középen a fák nem lombosak, csak az ágak maradtak meg, azok viszont nem égtek el. Ne hasonlítsd az élő fákat ahhoz a jelenséghez, mikor te egy már kivágott és kiszáradt fát teszel a tűzre és hamuvá ég. Még az sem valószínű hogy a fák teljes terjedelmükben égtek volna, hiszen ha a tűz nem gyújtja be a törzset akkor nem kezd el felfelé égni, a hőtől pedig csak a levek perzselődnek fel, az ágak már nem. Ha a bal-közép-jobb oldalt összehasonlítod és hasonló fáknak veszed őket, látszik hogy középen és jobb oldalt tarra lettek égve.
2018. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lakások deszkák száraz faanyagok lambéria stb ,az élő fák tűz esetén lehullajtják a levelet termést oltásként .
2018. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kreténpali ***** válasza:
Azért megnézném, hogy oltanál tüzet tűlevéllel :)
2018. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azokat a házakat már elkezdék lebontani, hogy ne okozzanak további balesetet.De akár a oltástól is összedőlhettek, a vízsugár erejétől, vagy légi oltásnál nagy víztömeg zúdul viszonylag kis területre. A másik, hogy azok a fák, 20-30 méter magasak, és 50 centi törzsátmérőjűek. Ha van aljnövényzet, és közel vannak a fák, illetve nagy a tűz, több 10 méterre felcsap, akkor égtek volna szénné.
2018. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!