Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire van szükségem, hogy...

Reni120 kérdése:

Mire van szükségem, hogy állandó letelepedési engedélyt szeretlek lengyelországban?

Figyelt kérdés
Jelenleg közel 2.hónapja vagyok lengyelországban, mivel völegényem lengyel. Munkalehetöségem is van és szeretnénk összeköltözni.El szeretném intézni az állandó letelepedési engedélyt, azonban ilyen téren informálatlan vagyok. Milyen papírokra van szükségem? Hova kell mennem, hogy ezt el tudtam intézni? Várjak az esküvöig? Mi a legegyszerübb megoldás? Milyen hosszú ez a folyamat? A válaszolok elöre is köszönjük.

2018. dec. 5. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

EUs országban letelepedési engedély? Margit... nooooormális?


Telepedj le aztán meg szólj a hivatalnak, hogy itt és itt laksz. Más nem kell.

2018. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Letelepedési engedély? Halló, eltelt lassan 15 év azóta, hogy Magyarisztán az EU tagja lett. Nem volt elég, hogy megismerd az EU alapelveit?

Szabad mozgás, szabad munkavállalás, szabad letelepedés.

Nem kell engedély, nem kell három naponta bejelentkezni a helyi rendőrkapitányságon, nem kell vízum, nem kell az IBUSZ-nál beváltott valutáról az igazolást magadnál tartani.

EU, bazzeg.

A viktor-féle népbutitás és EU-ellenes kampány kiválóan működik. Nem hülyék ezek, na. Titeket tesznek azzá. Szégyen.

2018. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Letelepedési nem kell, az igaz.

De a lengyel bevándorlási hivatalba be kell menned, és ők elküldenek ide-oda. Hiszen ha ott laksz, kell helyi TB, adópapírok, pénzek a gyerek után,...

Pláne, ha állampolgárságot is szeretnél!

2018. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát én már laktam pár országban Európában (TB, lakcím, adó meg minden), de konkrétan bevándorlási hivatalba még nem küldtek.


Az állampolgárság az más, ott utána kell nézni a dolgoknak, de kérdés csak a letelepedésről szólt. Ahhoz nem kell semmi.

2018. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

"De a lengyel bevándorlási hivatalba be kell menned, és ők elküldenek ide-oda."

Ne beszélj ökörséget! Bevándorlási hivatal? Minek? Nem bevándorló, bazzeg. EU-s állampolgár! EU-POLGÁR! Ha EU-n kívülről érkezne, akkor lenne bevándorló. Migráncs, így tán érted?

Nyilván be kell mennie a helyi ÖNKORMÁNYZATHOZ bejelenteni az új lakcímet, nyilván kell intéznie ezt-azt, de nem bevándorlóként, hanem mint aki új helyre költözik. Ennyi. Egyelőre.

2018. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

"Pláne, ha állampolgárságot is szeretnél!"

Lehet, én vagyok vak, de nem látok a kérdésben utalást sem az állampolgársági igényre. Akkor meg minek túlbonyolítani, túlgondolni?

Ennyi erővel adhatnál neki életviteli tanácsokat, javasolhatnál neki tévé- és internet-előfizetést meg válóperes ügyvédet, hátha majd kell.

2018. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 buszter ***** válasza:
EUs orszag, de vannak törvényei amiket be kell tartani. Ha 3 hónapnál hoszabb ideig akarsz maradni az országban el kell hogy menj a "urząd miasta" - ba.. Magyarul varoshaza. Es ideiglenesen regisztralni a lakcimedet. Irj privatban a több leirom ott mert nagyon hosszú. 11 éve élek Lengyelországban van állandó letelepedési engedélyem. Az igaz hogy EU de itt sok mindent nem tudsz elintezni ha “kulfoldi” vagy , lenyeg hogy mindenhez kell szemlyi szam es szemelyigazolvany szam. Lengyel burokracia ugyan olyan “szuper” mint a magyar …. es ezek a szabalyok a letelepedesrol meg folyamatosan valtoznak. Irj privatban :) udv Lengyelorszagban
2018. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!