Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondás hamis indokkal,...

Felmondás hamis indokkal, érhet ebből probléma később?

Figyelt kérdés
Első munkahelyemen dolgoztam 1 éve, viszont nem bírtam tovább személyes okok miatt, amiket a főnökömnek nem akartam elmondani, és más indokkal mondtam fel. A felmondási időt végigcsináltam, és már kézbe kaptam a felmondási papírokat (amin indokként ez a hamis indok szerepel), ez volt kb. fél hónapja. Most viszont új munkahelyre szeretnék menni, és az lenne a kérdés, hogy a munkaügyben esetleg ezt az indokot látná-e az új főnököm, vagy a régi főnökömnek a fülébe juthatna-e, hogy hamis indokkal mondtam fel, és ha igen, akkor ebből adódna-e problémám. Válaszokat előre is köszönöm, 19/l.

2018. dec. 5. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha elmondod nekik megtudják, ha nem mondod el, nem tudják meg, de az előző melóhelyed papirjaihoz nekik semmi közük.
2018. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az előző főnököm ha megtudná, hogy hamis indokkal mondtam fel, abból adódna probléma? Gondolok itt rossz ajánlásra, vagy esetleg jogi perre, vagy csak túlgondolom az egészet, mert még az első munkahelyem?
2018. dec. 5. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lehet tudni, mi a hamis és mi az igazi ok, ezért konkrétan nem lehet erre mit mondani.

2. Az új munkahelyen nem azt kérdezik, milyen indokkal mondtál fel, hanem, hogy miért jöttél el onnan. (Erre értelmes ember nem részletesen magyaráz valamit, hanem csak annyit mond, hogy nem érezte magát ott jól)

3. A két munkahely egymással nem kommunikál rólad, ezért a régi fönök nem tudja meg, mit mondasz az új helyen.

2018. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
MILYEN indokkal modntál fel, amin ennyire problémázol?
2018. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A volt főnököd kizárólag TŐLED tudhatja meg, hogy hamis volt az indok! (Esetleg mástól, ha pletykás vagy és mesélted másnak a valódi és hamis indokot.)
2018. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem vagy köteles indokolni a felmondást, hacsak nem határozott ideig tartó szerződés volt, mert akkor tényleg nehezebb kilépni. Nem árulod el, mit hazudtál, így annyi mondható, valószínűleg feleslegs az aggodalmad. Az új munkahelyed annyit fog megtudni, amennyit te elárulsz, kivéve, ha jó kapcsolat van a két munkaadó között.
2018. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!