Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Pszichés betegség,...

Mit tegyek? Pszichés betegség, hamis barátok, állandó kudarc.

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak az életemmel, egyszerűen kilátástalannak és nyomorúságosnak érzem az egészet. Szorongással, kényszerekkel kezdett régebben pszichiáter kezelni, azóta bipoláris zavarba ment át a dolog, amitől nagyon szenvedek. Egyszerűen bármibe kezdek annak kudarc a vége, nincs sikerem a versenysportban, az egyetemen akármennyit tanulok nem sikerülnek a vizsgák, és a legtöbb barátom pedig csak kihasznál és pont nem érdekli őket mi van velem. Sehol nem találom a helyem, kapcsolatom nincs, a lelki instabilitásomat nem tudják a fiúk elviselni. Nem tudom mit tehetnék, egyszerűen nem érzem, hogy bármi haszna lenne az életemnek, vagy hogy egzisztenciám akármilyen pozitív dolgot adna a világnak... Mit tudnék tenni?

2017. jan. 12. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tudom milyen ez, igazság szerint ilyen esetben önmagadhoz tudsz csak fordulni első körben. Persze pszichológus is segíthet. De elengedhetetlen a sikerélmény, anélkül megfagy az ember elméje. TUDATOSAN gyűjts sikerélményeket, és zárd ki egy időre a külvilági ingereket. Pozitív gondolkodás és akarat enélkül nincs remény.
2017. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
egyetértek az elsővel, ha értessz angolul akkor a következő videót ajánlanám az előbbiekben elhangzottak beváltására elősegítésére https://www.youtube.com/watch?v=Q1g5n-TyuoY&t=208s
2017. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom pl. Scott Peck: A járatlan út c. könyvét, vagy az Észvesztő c. filmet. Nem mindenkinek problémamentes az útja.

Szereted a szakot amin tanulsz?

Az egzisztenciális félelmet, nehézségeket meg lehet haladni, ha szellemi megoldást keresel. Miért van szenvedés, mi az emberi élet értelme, miért van rossz?

2017. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsónak: a szakot nem igazán szeretem, igazából az egész irány meglehetősen távol áll tőlem, de már nem tudok vele mit kezdeni sajnos. Sokat gondolkozok ezeken a kérdésen amiket leírtál, lehet azért is nem találom sehol a helyem igazán mert mindent túlfilozofálok és képtelen vagyok boldog lenni akár egy kis időre is. Én csak szeretnék végre olyan lány lenni, aki tudja élvezni az életet és nem okoz állandó csalódást és gondot a környezetének. A bipoláris zavar sem könnyít emellett a helyzetemen, nagyon nehéz állandó szélsőséges hangulatokat megélni és kezelni, és ezzel is csak a barátaimnak és a családomnak okozok állandó problémát. Bármit csinálok, nem érzem, hogy helyem lenne az életben.
2017. jan. 16. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:
ajánlom még Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. könyvét.
2017. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnéztem a könyvet, nagyon tetszett az ismertetője, úgyhogy meg is rendeltem egy antikváriumból :)
2017. jan. 17. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!