Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érkezett a nevemre egy külföld...

Érkezett a nevemre egy külföldi küldemény, amit nem vártam. Lehet belőle bajom, ha átveszem?

Figyelt kérdés
Értesítőt dobott be a postás (egyébként itthon voltam) egy küldeményről, pedig nem vártam mostanság semmit.

2018. dec. 5. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bajod legfeljebb abból lehet, ha nem veszed át. A postai küldeményekkel nem működik a struccpolitika, ha esetleg valami hivatalos irat, akkor abban esetben is beáll a kézbesítési vélelem ha nem veszed át.
2018. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fizetős, akkor nem kell átvenned, mert akkor lehet egy kéretlen (spam) küldemény. Kérdezd meg, kitől jött.
2018. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az értesítő alapján nem kell fizetni az átvételkor. Ha átveszem, ugye nem követelhetik rajtam utólag, hogy fizessek érte?
2018. dec. 6. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem olyan biztos. Ha átveszed és valami termékminta vagy bármi hasonló van benne, akkor még csekk is lehet benne amit illik feladni ha átvetted, mert az átvétel bizonyítható. Ha nem kell a termék akkor meg saját pénzeden adhatod fel te ami megint nem olcsó. Nézd meg honnan jött és ha nem ismerős a dolog akkor ne vedd át.


Külföldről nem szokott hivatalos irat jönni, pláne nem áll be a kézbesítési vélelem, tehát ez az eset is kilőve...

2018. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy fenét illik.

Ha termékmintát kaptál, azt használd egészséggel, és akkor rendelj, ha tetszik.

2018. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha úgy termékminta hogy csekk van mellette és számla akkor illik. Nem korrekt eladási módszer, de pont ezért írtam hogy ne vegye át!
2018. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Már mitől illene?

Kapsz egy mintát. Előtte fogalmad se volt róla, mi ez.

Mellette azért lehet csekk, hogy ha VÉLETLENÜL éppen rendelni szeretnél, akkor megtehesd.

2018. dec. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!