Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » GLS házhoz szállításnál már...

GLS házhoz szállításnál már le kell menni a kapuba a csomagért? Emeletre már nem hozzák fel?

Figyelt kérdés

2018. dec. 10. 22:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval a futárok határozzák meg a szabályokat.

Sajnos a szabályzatukban nem találtam ide vágó szöveget, de komolyan érdekelt volna, csak a kapuig, vagy a lakásajtóig kell elvinni a csomagot a szabályaik szerint?

2018. dec. 11. 20:32
 12/15 2*Sü ***** válasza:

> Szóval a futárok határozzák meg a szabályokat.


Nem. A futárok a szabályok szerint járnak el általában. Az extra, ami nincs a szabályzatban, ami nem kötelező, de megteheti, az múlik rajta. Ez olyan, mintha beülnél egy étterembe, és a pincér grátisz kihoz neked a 3. fogáshoz, egy ingyen desszertet. Ez nem szabály, hanem egy gesztus, ráadás.


> Sajnos a szabályzatukban nem találtam ide vágó szöveget


[link] , 1. pont utolsó előtti bekezdés:


„GLS Hungary minden esetben háztól-házig teljesítést nyújt, […]”


Ház ≠ lakás.

Ház az, aminek címe van, aminek falai, teteje, az utca felőli bejárata van. Társasház esetén a társasház bejáratáig köteles elvinni a csomagot. Hogy aztán felviszi-e az emeletre? Nem kötelessége, nincs ilyen szabály. Ha jó fej és/vagy van erre lehetősége/kedve, akkor felviszi, ezzel nem szeg szabályt. Ha nincs, akkor nem és nem is várható el ez tőle, mert ezzel sem szeg szabályt.

2018. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!Azért nem árt az MPL szabályaival is tisztában lenni.Ami nem fér be a postaládába(2,4 cm-nél vastagabb),azt az ajánlott ,vagy sima külföldi küldeményt már nem viszik házhoz,minden esetben értesítőt dobnak csak be,szabályosan.Amikor nem dobnak be értesítőt egy belföldi ajánlottnál,akkor szintén szabályosan járnak el abban az esetben,ha 2,4 cm-t meghaladó vastagságú a levél,mert az már postán maradónak minősül,amiről csak plusz díjazás ellenében értesít a posta,de erről a feladók ritkán tudnak.

Kedves Kérdező!Hozzám nagyon sok és sokféle futár jár,egyetlen futárcég van csak,ahol a futár telefonon előtte 2 perccel odaszól,hogy menjek le a ház elé,mert ő mindig cigizik.

Szóval én nem vagyok biztos abban,hogy a futárcég maga ugyanúgy gondolja a házHOZ szállítást,mint ahogy szó szerint értendő.Ezt meg kell tőlük kérdezni az ügyfélszolgálati címükön,az a biztos.Ha belegondolsz,sokkal gyorsabban végeznek,ha felszaladnak vele,mint ha előtte még megpróbálnak elérni telefonon,megvárják,míg felöltözz és lefáradj.

2018. dec. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm! Szerintem teljesen igazad van!
2018. dec. 15. 14:30
 15/15 anonim válasza:
A gls futár az első zárható ajtóig köteles vinni a csomagot. Az már más dolog h felviszi mert sok ember mire lejönne a Nap is lemenne.
2019. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!