Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vezetoengedely nélküli vezetes...

T. Rocco kérdése:

Vezetoengedely nélküli vezetesbe mire számítsak?

Figyelt kérdés
Történt egy olyan hogy nyáron vezető engedély nélkül elkaptak és feljelentettek elismertem a szabalysertes aztán 1 2 hónap múlva megjott a papír nem tiltottak el kaptam 90000ft bírságot tegnapi nap folyamán nenikemet be kellet vigyem az ügyeletre ismét volán mögé ültem viszont már a jogosítványt elkezdtem első segely megvan már januárban lesz KRESZ vizsgám a kérdésem ha 2.ra elkapnak el leszek e tiltva vagy megint pénzbírságot kapok csak több lesz kiszabva?

2018. dec. 15. 13:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Mond te normális vagy?????


Bazz meg, örülj, hogy ennyivel megúsztad és ülj a seggeden, még meglesz a jogosítvány...


Még valami bajt csinálsz... Komolyan nem vagy normális. A


Valami kisebbséghez tartozol, ne sértődj meg?

2018. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2.-ra eltiltás.


Remélem, hogy örökre!

2018. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt sose értettem itelkeztek miközben az se tudják mi miért van a kérdésre szeretném a választ megkapni nem pedig okoskodni
2018. dec. 15. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt ne várd el, hogy bárki biztosan megírja, hogy élnek-e az eltiltás lehetőségével, vagy sem. Ez csak úgy tudható meg, ha megállapítják, hogy ismételten engedély nélkül vezettél, és döntenek róla, hogy eltiltanak-e a vezetéstől, vagy sem. Csak így tudhatod meg.


Törvényi előírás van arra, hogy milyen esetekben kötelező az eltiltást alkalmazni, és mikor lehet élni vele.*¹

Az engedély nélküli vezetés – első és második alkalommal - nincs azok közt az esetek közt, amikor kötelező eltiltást alkalmazni. Hat hónapon túli esetnél, még harmadik, vagy többedik esetben sem.

Viszont alkalmazható, mert „Az eljárás alá vont személy eltiltható, ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el.” Esetedben úgy döntöttek, hogy nem alkalmazzák.


Az engedély nélküli vezetés kiemelt közlekedési szabálysértés.*²

Akit kiemelt közlekedési szabálysértésért hat hónapon belül kétszer felelősségre vonnak, a harmadik esetben már kötelező az eltiltást alkalmazni.*³ Ha a bírságolásod óta még nem telik el hat hónap, és másodjára kapnak el, még akkor sem kötelező az eltiltás; csak lehetséges, akár az első esetben is volt.


Ha tippelhetek: arra tennék tétet, hogy második alkalommal már eltiltanának. Olyan ésszerű indokkal, hogy bebizonyult, nálad a pénzbírság nem elég visszatartó erő.


Persze (a miértet csak te tudva) dönthetsz úgy, hogy az eltiltás alatt is vezetsz, ha indokoltnak érzed. Akkor viszont már más szabályok érintenének.

Az eltiltás alatti vezetés szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés.*⁴ Szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés esetén a hatóság helyszíni őrizet bevételt is alkalmazhat, az ügyet bíróság tárgyalja. Ekkor már a kiszabható pénzbírság mértéke is nő: a felső határ 300-ezer Ft.


Ha tegnap elkaptak volna, és eltiltást is alkalmaztak volna, akkor lehet, hogy januárban nem tehetnél elméleti vizsgát.

Ugyanis, a rendőrség által kiszabható eltiltás időtartama egy hónaptól tizenkét hónapig terjedhet.*⁵ Aki eltiltás alatt van, nem felel meg a közlekedésbiztonsági feltételnek.*⁶ Márpedig a közlekedésbiztonsági feltételeknek való megfelelés feltétele az elméleti vizsgára bocsátásnak.*⁷

Ha pedig a felső határhoz közelítő eltiltást kaptál volna, akkor elveszhetne az elméleti tanfolyamod, vele a befizetett pénzed. Ugyanis, elméleti vizsgára akkor lehet bocsátani valakit, ha a tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el.*⁸


Nem tárgyszerű, de nem jósolok számodra jót, ezzel a megközelítéssel.

Ahogy az itteni válaszolók, a hatóság, esetleg ha odakerül, akkor a bíróság sem fogja elfogadni a magatartásod. Nem enyhítő körülmény lesz, hogy általad megítélt szükség vitt rá, hanem súlyosbító körülmény, hogy cselekedeteid, megnyilvánulásod alapján nem ismered el a szabályokat, hanem te ítéled meg, hogy akár azok ellenében is mit tehetsz meg. És nem belátod, hogy ez helytelen, hanem felfortyansz, ha mások nem fogadják el.

Egyrészt, ha nálad ezt elfogadhatónak ítélnék meg, akkor mindenki számára meg kellene engedni, hogy bármilyen szabályt megszegjen, tegyen belátása szerint, ha önmaga úgy ítéli meg, hogy ez szükséges. Belátható, hogy nem így fognak dönteni.

Másrészt, ha te keménykedsz, magadnak tartod fenn a jogot annak eldöntésére, hogy mit tehetsz meg, akkor a lehető legsúlyosabb döntést fogják alkalmazni veled szemben, mert nem várható el, hogy figyelmeztető jellegű büntetés elegendő, belátásra bír. Azaz, ha nincs szerencséd, és nem úszol meg minden esetet, akkor kiharcolhatod az örökre történő eltiltást, illetve annak megszegése esetén a szabálysértési elzárást. Biztos, ami biztos alapon; az elzárás alatt nem dönthetsz az engedély nélküli vezetés mellett.

És mindez nem csak az engedély nélküli vezetés esetére igaz.


*¹ 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről [továbbiakban: Sztv.] 16. §

*² Sztv. 220. §

*³ Sztv. 23. § (3)

*⁴ Sztv. 176. §

*⁵ Sztv. 16. § (4)

*⁶ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 16. § (1) a)

*⁷ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól [továbbiakban: Képz.] 10. § (1) b)

*⁸ Képz. 10. § (1) a)

2018. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kretén állat.
2018. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Közre mukodtem az utolsó esetnél és az elsőnél autón rendben volt minden csak azért is kérdeztem rá mert a rendőr annyit mondott mert rá kérdeztem hogy el e leszek tiltva annyit mondott bízzunk benne hogy nem, viszont ha januárban lesz az elmélet vizsgám akkor ott az oktató tudni fogja már hogy el e vagyok tiltva vagy ez akkor derülni ha jön a végzés a bíróságtól? Úgy mint az első esetben
2018. dec. 15. 20:03
 7/11 anonim válasza:
100%

Miért most megint elkaptak????? Ezt nem írtad.


Igen, tudni fogja az oktató.


Neked tényleg nem kellene jogosítvány, komolyan mondom. Nem tudsz a seggeden maradmi, de tényleg???

2018. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Tudod ki a hülye gyerek, hát, pont Te...


Amúgy azt kérdeztem, megint elkaptak?


"parnappal ezelőtt volán mögé ültem mert a nenikemet ügyeletre kellett vigyem rosszul lett és megállított"


Magyarul, igen, megint, elkaptak, most várod milyen büntetést fognak ezúttal kiszabni.


Tiszta szívemből remélem, hogy most eltiltanak, de jobb lenne, ha örökre.

2018. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te olyan ember Vagy ha meghalna akármelyik csaladtagod és azon múlna hogy volán mögé ülj akkor inkább nem tennéd hát gratulálok hozzád és még akkor én vagyok hülye meg stb..
2018. dec. 17. 11:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert amatőr vagy!


Vin Dieselt sose kapta el a rendőr a FF-ben!

2018. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!