Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetésbe beledumáló utas...

Vezetésbe beledumáló utas ellen van valami receptetek?

Figyelt kérdés
Ti mit tesztek? Mennyire jön be?

2018. dec. 10. 08:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Van szám, tudok beszélni és rászólok, hogy kussoljon.
2018. dec. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vezetsz veszélyesen, akkor mondd a következőt!


Az én autómban három alapszabály van. Nem ugatsz bele a vezetésebe, nem nyúlsz a rádióhoz és nem gyújtasz rá. Ha a háromból valamelyik nem tetszik, akkor menj busszal.

2018. dec. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Némrég csinálta ezt egy haverom. Nem elég hogy egész úton fszságokat beszél arról hogy mi tesz jót a motornak és mi nem (fingja se volt, a sajátjára is varázsolt egy hengerfelrepedést az évek alatt), de ő addig elment hogy mikor autópályán besoroláskor beengedtek belenyúlt és nyomta az elakadásjelzőt majd okoskodva magyarázta nekem hogy "ezt ilyenkor illik megköszönni". Ott már nem bírtam és emelt hangon megmondtam neki hogy "Köszönöm szépen, de én is tudom hogy kell megköszönni, és ha meg akarom köszönni hidd el meg fogom. Ha nem tetszik ahogy vezetek akkor bármikor nyugodtan kiszállhatsz." Aztán mikor hazadobtam nap végén megjegyezte hogy hogy "olyan feszült voltam vezetés alatt. Ne izgulj, nem kell ráidegeskedni a vezetésre". Hát bammeg... Nem hittem el. Azóta se ült be mellém még egyszer.
2018. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Műszefal, kicsi papíron: kuka utas vésd az észbe, ne pofázz a vezetésbe!
2018. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A receptem annyi, hogy az első adandó helyen megállnék és kitessékelném a kocsiból.
2018. dec. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Természetesen az alap, hogy rászólok. De tudjuk, hogy valakinek ez nem használ. Bárkit bárhol meg mégsem tehetek ki vagy verhetek meg ténylegesen.

Néha jó, ha figyel az utas és egy egy komoly helyzetben szól. Főleg az jó, ha idegen helyen navigál. De van a beledumálásnak egy olyan szintje, ami nem csak idegesítő, hanem veszélyes is. Barátomnak még jogsija sincs és úgy pofázik. A kormányt szerencsére nem tekergeti, de a környékén, ablaktörlő és társai, azért katangál.

Igazából még én is csak most tanulok, de ha mellettem is ezt csinálja, nem megyek vele sehová.

2018. dec. 10. 08:41
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Félre állok és közlöm ,hogy szálljon ki! Lehet csúnya dolog,de hasznos volt...jogosítvány nélküli anyukám levegőt nem vett,ne így,ne úgy,ne menj túl közel,nagyon le vagy maradva, fékezz (mert 500 méterre piros a lámpa) stb stb egy idő után nagyon elegem lett, félre álltam egy buszmegállóba ,kiraktam ,hogy akkor lehet busszal menni. Azóta meg se nyikkan
2018. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 D. Brasco ***** válasza:
53%

Állj félre aztan mondd neki ha nem tetszik ahogy vezetek akkor cseréljünk azt csináld te!Erre 2 reakcio lehetséges:

1)jajjj nem...meg nincs nekem semmi bajom ahogy vezetsz csinald csak!

Ilyenkor közlöd vele hogy rendben akkor viszont kussolj!

2)jó csereljünk!Az első méternél ahogy elindul kezdheted mint egy papagáj,hogy ne nyomd annyira a gázt,tedd ki az indexet,miert ilyen nagy vben kanyarodtal............mondjuk az a legviccesebb mikor ilyenkor megkérdezi az újdonsült sofőr hogy miert szólsz bele a vezetéseb!Mondhatod neki hogy te ugyan ezt csinalod!

2018. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
8-as. Elméletben jó, de vannak olyan makacs emberek akiket bárhogy piszkálsz nem fogja visszaadni meg megmagyarázza. Emellett egy gyökérnek se adom oda az autómat szívesen.
2018. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

Még 3 éve amikor friss jogsis voltam és mentünk osztálybuliba a volt osztálytársaimmal akkor én döntöttem, autóval megyek, mert úgy egyszerűbb, inni meg nem iszok. Aztán el kellett menni venni piát a iszákosoknak, mivel akkor én pont elmúltam 18 én mentem. De jöttek velem a csírkefogók is, mivel nekem annyiból áll a alkoholtartalmú italok ismerése, hogy sör,bor, pálinka , kellett aki segít választani olyan italokat amitől nagyon olcsón piszok mód be tudnak rúgni ,szegény osztály buliba tévedt volt iskolatársaim. Mivel rettenet féltem, hogy valamelyik belenyúl a vezetésbe mert olyan állapotba voltak, ezért indulás előtt közöltem, hogy nincs jogsim, az autót pedig egy nyitott garázsból szereztem, ezért ha lehet ne igassanak bele ja majd valami lesz, én felelősségem és maradjanak ki ebből.


Bevállt, jelentem, azóta is alkalmazom a módszert. :) ajánlom továbbá az ilyen szitukra.

2018. dec. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!