Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy fesztivál január 10-12...

Ha egy fesztivál január 10-12 között van, akkor csak január 11. -én van?

Figyelt kérdés

ha igen akkor miért nem úgy írják, hogy január 11?

Ha valami között az mitől függ, hogy a két vége beleszámít-e?

Ha azt kérdezzük mi van a szék és az asztal között akkor a széket és az asztalt nem soroljuk bele, nem?


2018. dec. 15. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A január [10;12] alulról és felülről egyaránt zárt intervallumban van. Így lenne helyes, de azért így elég hülyén hangzik, nem?
2018. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:

Nagy általánosságban ha egy időintervallum szélső értékei nem időpontok, hanem szintén intervallumok, akkor az időtartam a kezdő intervallum elejétől a vég intervallum végéig tart.


Pl. a hét hétfőtől vasárnapig tart, amiben a hétfő minden másodperce, és a vasárnap minden másodperce beletartozik. Az év januártól decemberig tart, amibe a január első napjának első másodperc, meg a december utolsó napjának utolsó másodperce is beletartozik.


Ilyen módon január 10 és 12 között azt jelenti, hogy január 10-nek az első pillanata és a január 12-nek az utolsó pillanata között. Csak így némileg hosszabb, körülményesebb lenne időtartamokat megadni, így rövidítünk. Persze ez nem lesz matematikai szempontból 100% egzakt megfogalmazás, viszont a hétköznapi szóhasználatban egyértelmű a jelentése.


Annyi kritika esetleg érheti a „január 10. és 12. között” megfogalmazást, hogy szerencsésebb lenne a „január 10-től 12-ig” kifejezés. De ezzel sincs különösebb gond.

2018. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem , köszi :)
2018. dec. 15. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak január 11-én lenne, akkor úgy is írták volna. Ahogyan írták, eleve gondolhatod, hogy nem csak 11-én lesz.

A példád arra világít rá, hogy a hely- és számtartomány meghatározásoknál eltérő az értelmezés.

Ha azt mondják, hogy menj el a falig, akkor a fal már nem tartozik bele. Ha azt írják, hogy egy pályázat 2019. január 23-ig adható be, akkor 2019. január 23-án még beadható, azaz beletartozik.

Ha azt mondom, hogy a kályhától indulok el, akkor nyílván nem a kályhából indulok el. De ha azt mondom, hogy 25-étől 29-ig nem leszek itthon, akkor azt jelenti, hogy 25-én már nem leszek itthon.

Egyik példájával a másik nem értelmezhető, ezért hibás a kérdéshez írt érvelésed.

2018. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem a logikád, de ebből az következik, hogy ha valahová 10. és 12. között ingyenes a belépés, akkor te az első és a harmadik napon akár fizetnél is... :)
2018. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!