Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írjak egy könyvet? Szerintetek...

D. Zokni kérdése:

Írjak egy könyvet? Szerintetek jó ötlet? Javaslatok?

Figyelt kérdés
A téli vakációban arra gondoltam, hogy írhatnák egy könyvet hobbiként. A témája gyilkosság és rejtély. Egy nyugdíjas pszichológus nőről van szó benne akinek a volt páciense (akiben megbízott és barátként kezelte) egy gyilkos és a nőre akarja kenni az utolsó gyilkosságát. Sok magyar nyelvű irodalom versenyen voltam és tapasztalt vagyok az olvasásban+bő szótáram is van. Szerintetek jó ötlet? (7. Osztályos tanuló vagyok)

2018. dec. 25. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bő "szótárad" van? :D Nem szókincset akartál írni? Szóval akkor mégsem olyan nagy.:) Amúgy igen, írjál könyvet.
2018. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szótár, szókincs nem szinoníma? :D

Amúgy, köszi szépen :)

2018. dec. 25. 19:42
 3/9 szántóvető ***** válasza:
a téma érdekesnek tűnik.írjál,hátha felfigyel rá egy kiadó is.
2018. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szótár, szókincs nem szinoníma? :D"

Nem.


És nem tőlünk kéne függővé tenned, hogy mit kezdesz a szabadidőddel. Csináld, ami neked tetszik, ha írni akarsz, írjál, és ne csak akkor, ha a gyíkhun legalább négyen azt mondják.

2018. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írhatsz. Én úgy gondolom, hogy kezdésnek nem is feltétlen azzal a céllal kellene írni, hogy márpedig egy kiadóhoz el kell jutnia, hogy nyomtatásba kerüljön az írás, mert szerintem úgy, ha nem is számottevően, de romlik az írás minősége.

Szerintem inkább saját szórakoztatásra kezdj el írni. Én kb akkoriban kezdtem el írogatni, mint amennyi idős vagy, csak annyi a különbség, hogy én semmiféle versenyre nem jártam, mert mikor tantárgy volt a fogalmazás (talán harmadik vagy negyedik osztály lehetett), akkor azt mondta rám az akkori tanár, hogy szerinte a fogalmazás nagyon nem megy nekem. Aztán nyolcadikban felfedeztek, középiskolában pedig több emberrel vetettem észre magamat.

2018. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát nem, nem szinonima. inkább olvass még egy pár könyvet mielőtt írni akarsz. bár kit érdekel. nyilván kiadni úgyse fogod, a még téged szórakoztat akkor hajrá. ártani nem ártasz vele senkinek.
2018. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"írhatnák egy könyvet hobbiként."


Ez így még hobbiként sem fog menni, ne haragudj a kritikáért.

Amíg "írhatnákot" írsz "írhatnék" helyett, addig inkább a nyelv helyes használatával kellene foglalkoznod, akárhány irodalmi versenyen is voltál.

A szókincs és a szótár közötti különbséget is meg kellene nézned, mert NEM szinonímák.

Ettől függetlnül az írás - akármi is legyen - csak javadra válhat.

Kezdd el, és majd meglátod, mi lesz belőle.

2018. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na jó. Rendezzük el a szinoníma kérdését... Feltételezem, hogy ti mind magyarországiak vagytok és így jobban értitek egyes szavak jelentését. Ok, bevallom lehet használok pár kitekert szavat mert nem vagyok biztos a tényleges jelentésében de ez nem azt jelenti, hogy hülye vagyok vagy, hogy nem olvasok eleget. Azért köszönöm a segítséget és még a kritikát is...
2018. dec. 26. 07:25
 9/9 anonim válasza:
Szia! tudom nem mostani kérdés, de remélem végül el kezdted.:) szerintem ha van hozzá ambíciód, nyugodtan tedd, sőt, töltsd fel valamilyen olyan tematikájú oldalra ami kezdő "írókkal" foglalkozik, pl: Wattpad. Így megoszthatod, több emberhez is eljuthat, mert amúgy remek ötletnek tűnik.:D Nem baj, ha hibázol, mindenki szokott, de ez ne vegye el a kedved tőle. Később akár híres író is lehet belőled, a gyakorlás pedig sokat számít. Mindenesetre sok sikert!
2019. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!