Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Nem tőlünk vették az...

Üdv! Nem tőlünk vették az autót, ami apám nevén volt, ( 80 ) ezerért, amikor innen elvitték, akkor csak fékhiba volt, de állítólag 400 ezret költöttek rá. Most perelni akar a vevő, hogy fizessem ki. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Az autón egy éve nem volt műszaki,ki volt vonva a forgalomból,az adásvételiben a " megjegyzés " rovatba beírtuk,hogy TÁJÉKOZTATVA lett a hibákról.

Mi egy forintot nem láttunk a vételárból,nem is tőlünk vette,de az adásvételi velünk íródott,mert amúgy okirathamisítás lett volna.

Mikor innen elvitte,akkor nem volt vele semmi baj,amióta szerelőhöz került 400 ezernél jár.


2018. dec. 26. 05:08
 1/10 anonim ***** válasza:

"nem is tőlünk vette,de az adásvételi velünk íródott,mert amúgy okirathamisítás lett volna."

Ti adtátok el, de nem tőletek vette? Ezt magyarázd meg, kérlek!

A szerződés ismerete nélkül hogyan vársz konkrét, jó választ kérdésedre?

2018. dec. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az öregem autója,nálam volt kölcsönadásival.Lejárt a műszaki,egy évet állt,elcseréltem,akivel elcseréltem attól továbbment,és onnan lett megvásárolva.De végig az öregem nevén maradt.( egy hónap alatt történt) Aki megvette,az öregemmel írt adásvételit,máskülönben gubancos lett volna.Mi mindenben segítettük,hogy tudjon haladni,erre feljelentette az öregemet,mert állítólag 400 ezret költött rá eddig..

80 ezerért vette,egy évet állt,ez egy 2004 es ford mondeo.Most pereskedni akar,hogy fizessük ki..

Amikor idejött,akkor elmondtam,hogy az összes fék szar,ki van kötve a klíma,az összes zárat cserélni kell...

A lényeg,hogy több mint 50 km-re vitték,akkor semmi gondja nem volt az autónak,de egy hét múlva,már minden szar volt..

2018. dec. 26. 07:01
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Pereljen. Üres fenyegetés. Előszöris mutassa meg a szakvéleményt, hogy a hibák a nem ismert hibák az eladás pillanatában is fennálltak. Ez az alapja az egésznek.
2018. dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Aláírta, hogy tájékoztatva lett a hibákról.

Ennyike.

2018. dec. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
megint 6 általánossal adják veszik az autókat............
2018. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hat általánossal rendelkezem,épp csak főiskolát végeztem,itt arról van szó,hogy az autó el lett cserélve,de azt az autót nem tartottam meg,mert nem kellett,azt elcseréltük másikra...ez hosszas,és nem is tartozik ide.Csak a vevő egy harmadik féltől vette,neki fizetett,és hogy ne legyen belőle gondjuk,és hogy az öregem nevéről lekerüljön,így segítő szándékkal megírta az adásvételit.Mivel a vevő az öregemmel írta a papírt,úgy gondolja,hogy őt kell perelni...
2018. dec. 26. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
80 ezerért egy ford mondeót? Ha perelhetne valamire az 80 ezer forint. Nyilván nem egy 400 ezres szerelést kell megfizetni egy ilyen akciónál. 80 ezer forintot viszont nem tud perelni, mert az nem birósági ügy. Nem kell ezzel foglalkozni, ha ír levelet nyugodtan dobjátok ki, hadd költsön még többet arra a szarra.
2018. dec. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
A másik: mutasson már egy számlát arról a 400 ezres szervízről... Anélkül ugyanis miért kellene elhinned egyáltalán, hogy annyit ráköltött? Ha tényleg szervizelte is, akkor is a sufniban okosba', anélkül meg amúgyis érdeklődik nála meg a szervíznél is a NAV...
2018. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az autó a saját lábán ment el innen,én mondtam a vevőnek,hogy fékhibás,van amikor a fék befog magától.közöltem vele,hogy a klímakompresszor le van kötve,az oka ismeretlen,én így vettem,azt mondta nem gond,és elindultak vele haza,( 50 km) re minimum.Másnap beszéltem vele,vagy harmadnap,kérdeztem,hogy milyen a vas,azt mondta tökéletesen frankó minden.

Ré néhány napra kitalálta,hogy nincs rajta fék,szanaszét van rohadva,nem jó a generátor,emiatt a fedélzeti számítógépet ki kellett kötni,hogy alig akar beindulni...

Megmondom őszintén,hogy kinevettem,és mondtam neki,hogy vigye olyan szerelőhöz,aki ért a Fordhoz,mellesleg amikor innen elvitte nem voltak ilyen bajai,továbbá,ha ez tényleg igaz,akkor ne engem fenyegessen,mivel nem nekem fizetett érte.Mi mindössze a papírt írtuk,konkrétan az öregem,hogy ne legyen belőle baja,mert azzal írt papírt,akitől késő este megvette.

Késő este nem megyek autót venni,mivel semmit nem látok belőle...

Mellesleg nem tűnik fel,hogy az eladó,és a forgalmiban szereplő neve nem stimmel ??

vicces :-)

2018. dec. 27. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Szopatasnak tökéletes a mutasson szamlat. Aztan be kell neki inteni. Raadasul siman bemutathat kamut is ami alapjan meg nav.
2018. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!