Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én egyetemre járok akkor...

Ha én egyetemre járok akkor kapok buszbérletet?

Figyelt kérdés
Makói vagyok és majd Szegedre akarok járni egyetemre,arra gondoltam,hogy buszos lehet.Csak nem tudom lehet e annyi idősen igényelni.Mivel felnőttoktatás része az egyetem.

2019. jan. 3. 02:35
 1/3 2*Sü ***** válasza:
100%
Ha egyetemre jársz, legyen szó nappali, esti, vagy levelező képzés, kapsz diákigazolványt (akár 50 évesen is). Levelező esetén a diákigazolvánnyal járó kedvezményt a lakhelyed és az egyetem városa között veheted igénybe. Estinél nem tudom hogy van ez. Diákigazolvánnyal a zsebedben meg aztán te döntöd el, hogy busszal, vagy vonattal közlekedsz, mindegyiken igénybe tudod venni az 50%-os kedvezményt.
2019. jan. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nappali, vagy esti tagozatos hallgatóként

• a lakóhelyed és az oktatási intézményed helye közt,

• a lakóhelyed és a gyakorlati képzés helye közt

90%-os kedvezményű helyközi bérletre vagy jogosult (vasút, helyközi autóbusz, HÉV, elővárosi autóbusz, komp és rév). Ha egyik féle nem elég, akkor a célod eléréséhez ezek kombináltan is igénybe vehetők.

Bármely helyközi viszonylatban, korlátlan számban, 50%-os kedvezménnyel válthatsz helyközi menetjegyet.

Bármely településen (egy időben akár több helyen is) jogosult vagy helyi tanulóbérlet váltására.


Levelező tagozatos hallgatóként:

• a lakóhelyed és az oktatási intézményed helye közt 50%-os kedvezménnyel válthatsz menetjegyet.


Lásd: 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről: [link]


┌─ A bérletek, az érvényességi idejükön belül, korlátlan számú utazásra jogosítanak, nem csak az oktatásra járásra használhatók.

Bérlethez gyorsvonati pótjegyet, illetve buszon kiegészítő jegyet, nem kell váltani; de IC-n a bérlet mellé is kell hely- és pótjegyet is venni.

A menetjegy-kedvezmények csak a menetjegyekre vonatkoznak, amennyiben pót-, kiegészítő-, helyjegyet kell váltani, azokat teljes áron kell megfizetni. ─┘

2019. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ:).Sokat segítettél..megy a zöld
2019. jan. 3. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!