Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem akarok iskolába járni!...

Roik kérdése:

Nem akarok iskolába járni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok és már nem szeretnék iskolába járni! Nem érzem jól magam ott, nincsenek barátaim és egy kínszenvedés kibírni az egészet! 2017 szeptemberében kezdtem el a középiskolát ahhoz a faluhoz közel ahol élek! Nem volt jó a közérzetem, a tanárok sem voltak szimpatikusak, ekkor döntöttünk úgy a szüleimmel, hogy iskolát kell váltanom! 2018 szeptemberében már egy Pesti iskolában kezdtem újra a 9.-et. Nincs közel kb. 35 km a lakóhelyem és az iskola közötti távolság. Ebből adódóan nekem reggel fél ötkor fel kell ébrednem, hogy elkészüljek és elérjem a buszt ami egy másik városba visz át ahol a vonatra kell felszállnom! Nos, ebben az az iskolában az év elején kifejezetten jól éreztem magam, de pár hét után már nem nagyon volt kedvem korán kelni, és későn hazaérni! Nekem reggel 7:45-től délután 16:45-ig vannak óráim és körülbelül este fél nyolcra érek haza! Ekkor még tanulnom kell, bepakolni, egy kis időt magamra is fordítani pl. tv-t nézni, gépezni, ja és még vacsorázni és persze fürödni is kell, tehát így a nap végén már hulla fáradt vagyok és másnap korán kell kelnem! Azt tudni kell, hogy én nem vagyok egy tanulós típus és ebből adódóan bukásra is állok! Rájöttem, hogy én ezt már nem akarom folytatni és nem akarok iskolába járni! Ha kell dolgozni is elmegyek! Nem tudom, hogy ezt hogyan mondhatnám el a szüleimnek!

2019. jan. 6. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni.
2019. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy mondd el a szüleidnek, ahogy nekünk leírtad: nyíltan és őszintén!

Nem igazán értettem azt a mondatodat, hogy "ha kell, dolgozni is elmegyek". Ha nem tanulsz, akkor dolgoznod kell, ez nem kérdés!

2019. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bubuka508 ***** válasza:
Egyszerűen eléjük állsz és elmondod nyíltan. Jogod van elmenni dolgozni, csak legyen hova. De a munkahelyre is be kell járni, ott melózni kell, haza kell menni, otthon is illik valamivel foglalkozni, meg intéznivalói is vannak mindig az embernek, ez az élet. Ja, és akárhogy döntesz, minden reggel és este felkelni, lefeküdni, öltözni és vetkőzni is kell és még tisztálkodni is! Ezeket nem kerülheted ki sehogy.
2019. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jövődre is gondolnod kell. A koránkelès az meg mindenkinek egy mindennapos dolog, volt osztálytársam minden nap vonattal járt be, vonattal vissza. Egèsz èletedben minimálbèren akarsz èlni, mert semmilyen vègzettsèged nincs? 17 èvesen nem fogsz munkát kapni, èn is annyi vagyok, de èn esti suliba járok, kellene a munka, de nincs, megkell várnom, hogy 18 legyek, hogy az egyik legputrisabb helyre felvegyenek hogy pènzhez jussak mivel mèg van 2 èvem az èrettsèig. Erősen elgondolkodnèk a helyedben, mindenki ugyanígy èl, nemcsak te.
2019. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Talán nem kellett volna iskolát váltanod tavaly. Elgondolkoztál azon, hogy ez mivel jár időben, közlekedésben, pénzben? Csodálom, hogy a szüleid belementek!

Mit csinálsz, ha olyan munkát kapsz, hogy még korábban kell kelned?

Gondolkozz el, mielőtt kiiratkozol a suliból! Ha felnőtt életet akarsz élni, akkor felnőtt módjára is viselkedj, felelősségteljes döntést hozzál a további sorsodról.

2019. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ne hagyd ott az iskolát, érettségizz le. Érettségivel sem ér sokat az ember, anélkül meg pláne nem.
2019. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!