Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gipszelés? Kinek hogy volt?

Zsuzsa48 kérdése:

Gipszelés? Kinek hogy volt?

Figyelt kérdés
Szervusztok! Kellemetlen volt a helyzet ma a gipszelőben sajnos. Elestem a havas járdán a mentő szedett össze . A balesetin kötöttem ki eltört a térdem, arra estem rá. Olyan kellemetlen volthogy sokat kellett várni a begipszelésre, mert bugyiban últem tolószékben kint a váróban. Bent a fiú aki gipszelt mg tök bunkó volt : mit nyavajgok? rakja így a lábát, rakja úgy ne mozgassa de ha fáj mit csináljak? Sajnos elestem és eltörtem de miért kell rosszul bánni? Begipszelték, nem elég baj, Combomig csak alul , lábujjtól combig:( Simán kitoltak, majd csak jön valaki értem:( Nagyon kellemetlen volt. Az öledben a cuccod csizma stb. a harisnyád maradéka és senki se segít:( Hasonló tapasztalat? 4 hét fekvő:(( További szép estét!?
2019. jan. 8. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem pár éve a talpam oldalszélénél tört el a csont. Röntgen után várni kellett majdnem 1 órát mire kijött a doki, hogy bemehetek gipszelésre. Besántikáltam a rendelőbe. Nekem a doki úgy gipszelte, mintha ott sem lettem volna. 2 nővérrel dumálgatott, hozzám egy szót sem szólt. A lábfejemtől (csak a lábujjaim voltak kint) a térdemig kaptam gipszet. Majd közölte, hogy valahogy üljek át a kerekes székbe. Amikor sikerült, kitolt, és ennyi. Kint vártam a férjem érkezéséig. De mivel nyár volt, és nagyon meleg, a gipszem elkezdett bokarésznél repedezni. Visszamentünk, újabb gipszet rakott fel, úgy mint első alkalommal. 3 hét múlva az új gipsz szó szerint szétmállott a lábamon. Akkor már a férjem közölte vele, hogy vagy kikeveri rendesen a gipszet vagy panaszt tesz. Na akkor csinálta meg jól. Amikor eljött az ideje, hogy levegyék, akkor kiderült, hogy a gipszben a nagy meleg miatt a talpam szó szerint hámlani kezdett. Azt mondta, hogy nem kellett volna engedni, hogy vizes legyen... Mondom neki, hogy 38 fokok voltak, és mintha csizma lett volna a lábamon... Maga szerint kinek nem rohad bele a lába??
2019. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem 2018 december 3. a suliba voltam és egyik osztálytársam a sarkamba vagy a lábamra lépett és egy akkorát estem a bal kezemre...Nagyon fájt borzasztóan,de lány létemre nem sírtam.Utána egy órát kibírtam a suliba de aztán megkértem a tanárnőt,hogy engedjen el,haza mert nagyon fájt.Jött anya,és mentünk az orvoshoz.Utána mentünk az orvoshoz vártunk 1 órát,de nem jutottunk sorra.Hazamentünk ,utána újra orvos még egy óra és nem jutottunk sorra,hazamentünk,és aztán jutottunk csak sorra.De már annyira fájt,hogy hánynom kellett.Utána az orvos azt mondta,mennyünk be a kórházba.Bementünk vártunk.....Utána rögennezték a kezem,és ott szidtak a szerbek,hogy nem tudom mit mondanak stb.(De nagyjából értettem mit mondtak.Amúgy szerbiai magyar vagyok)És aztán látták,hogy rosszul tört el a kezem.Egy valamit belenyomtak a számba,és egy teljesen tapasztalatlan csinálta és kb.100.-ra sikerült neki,visszaigazítani a csontot.De utána annyira fájt,hogy sírtam......És begipszelték.

Amikor mentem suliba (amikor ez történt 2 napra rá)csak az első nap segítettek.(Aki eltörte a kezem meg rám se nézett pedig ő volt a BFF-em)És utána én vittem a jobb vállamon a fél tonna táskát.

De december 30. levették.Hála Istennek!Ismerem azt amikor mondják a röngenél, hogy így tarsd a kezed amúgy,tarsd(neked a lábad)de nem lehet mert annyira fáj.(De amúgy nem pontosan állították vissza 1-2 mm-rel nem ott van ahol kéne)

Tegnap voltam anyával egy helyen (nem tudom a nevét) ahol tornáztassák a kezet,lábat.Jegelik,tornáztassák..stb.Ide kell mennnem 10 napot.

Neked is ha majd leveszik a gipszet akkor rá kb. 10 napra neked is kell járnod tornára,az orvosod fog kiírni(Vagyis szerintem majd neked is kell ide járnod).Szerintem hatásos a torna.

Nagyon sajnálom,hogy ilyen bunkók voltak veled.Mielőbbi jobbulás :)

2019. jan. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azért sikerült hazajutni? Gondolom lesz gipsz csere,majd írj ott mi volt... Nálam csak a várakozás volt iszonyatosan hosszú, de bent kedvesek voltak. Egyébként milyen az élet ilyen nagy gipszben?
2019. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!