Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gitározok és hogyan tudnám...

Gitározok és hogyan tudnám könnyebben lejátszani a F chordot néztem a neten olvasgattam, de nem nagyon találtam jókat valami tipp hogyan tudnám megtanulni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 11. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Ez egy magyar nyelvű fórum, magyar nyelven"


A "Waff" mit is jelent? Jól beszélem a magyart, de ezt a szót például nem ismerem.



Nem kötekedésből, de például az F-dúrnál nem feltétlen kell annyira egyenesnek lenni az ujjnak. Hány húrt kell lefogni mutatóujjal? Ha nem hat húrt akarunk lefogni, hanem az ujjunk elejével a 6. húrt, és a tövével az első két húrt, akkor kevesebb erőre van szükségünk, és kicsit "görbe" ujjal, feleannyi energiával le tudjuk fogni az akkordot. Ez a kéz adottságaitól függ, de én most lecsekkoltam, tök egészséges F-dúrt tudok úgy fogni, alig fejtek ki erőt, és a 3.-4.-5. húr nem szólna, ha a többi ujjammal nem fognék másik hangot, míg a egyes ujjal lefogott hangok tiszták. :D

2019. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mojjo ***** válasza:
@11: Ja, ezt meg tudod csinálni, ha lefogsz egy akkordot, tök statikusan, és ott is marad minden ujjad, oszt csókolom. De azért általaban a zene nem ilyen statikus, ha csak nem vagyunk totál kezdők, hanem mozognak és dolgoznak az ujjak akkor is, amikor a mutató fogja a barrét. Legalábbis én ehhez vagyok szokva, de én 90+%-ban klasszikus gitáron klasszikus zenéket nyomok - annál nem engedheti meg magának az ember ezt a lusta, félsegges tanulási módszert. De szerintem könnyűzenében sem. Egész egyszerűen egy hibás megközelítés, ami kezdőként talán még elmegy és túl lehet élni vele, aztán majd később lehet szenvedni a kijavításával.
2019. jan. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Waff ***** válasza:

Nagy barrénál célszerűbb törekedni hogy a mutatóujj teljesen lefogja mind a 6 húrt. Csak egy példa a sok közül, mondjuk legyen egy egyszerű F7 akkord. Fogsz egy nagybarrés F-et és felemeled a kisujjad, megszólal a kis szeptimed, kész az F7. Persze csak abban az esetben ha a mutatóujjad jól fogja a teljes barrét az első bundban. Mert ekkor már nem 3 húrt kell úgy fognia hogy az meg is szólaljon, hanem négyet. Estébéestébé.


Amúgy meg nem értem mi köze egy véletlenszerűen választott, semmit sem jelentő fórumnévnek ahhoz hogy valaki ne zagyváljon a mondanivalójához teljesen feleslegesen idegen szavakat. De mindegy :)

2019. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hááát, én ezt a megközelítést egy klasszikus gitáros fesztiválon hallottam, ha jól emlékszem Perroy említette. Szóval nem könnyűzenész félmegoldás.

Aki nehezebb darabokat játszik, muszáj "trükközni", hogy ne fáradjunk el. Például így, hogy nem szorítok feleslegesen


de persze ezen a fórumon kevés klasszikus gitáros van, szóval maradjunk az egyszerű megoldásoknál, az egy magasabb szint volt, ahol ez elhangzott

2019. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Mojjo ***** válasza:

@14: Pont, hogy magasabb szinten nem kivitelezhető ez a megoldás. Én is, Waff is elmagyaráztuk, hogy miért. A #10-es hozzászólásban linkeltem egy videót, ahol sok jó dolgot mondanak a barréról klasszikus gitáron - kapásból azzal kezdik, hogy teljesen egyenes legyen az ujj. Méghozzá Tatyana Ryzhkova, aki nem épp egy kezdő szájhős a klasszikus gitárok világánam. Keress rá neten, nézd meg a csatornáját. És ez nem ilyen "én úgy hallottam egyszer" dolog, ezt tényleg bárki meghallgathatja.


De amúgy valójában nincs szükség még erre sem. Bárki minimális logikával beláthatja, hogy ha van a barré mellett mozgás a többi ujj részéről, az általad említett megoldás nem működőképes - és az abszolút kezdő szinttől feljebb lépve bizony van.

2019. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Perroy sem kezdő. :D

https://www.youtube.com/watch?v=hbA4k4UD8iE


Tudom ki az a gitáros, és a videót is néztem. Én meg mástól máshogy láttam, nem kell azért ezen "vitatkozni". Marko Topchii sem mindig egyenesen fogja, most gyorsan ránéztem, és ha már magasabb szintekről beszélünk, ő azért elég sokra vitte.


Részemről ez lezárva, én csak elmondtam egy másik megközelítést, amit szintén a nagyoktól hallottam :)

2019. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Mojjo ***** válasza:

@16: Igen, tudom, ki az a Perroy. De nem értem a koncepciót. Jó lenne többet hallani róla tőle. Max úgy tudom elképzelni működés közben, hogy ha mozgás van a többi ujj részéről, akkor helyezkedik a mutatóujj is a barréjával. Ami - legalábbis nekem - nehézkesnek tűnik.

De oké, persze, azt hiszem, mindent elmondtunk. Ha esetleg egyszer - bármikor - belefutsz egy videóba, ahol erről mesél, majd gondolj rám és küldd el pls :)

2019. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nézzél sok Jimmi hendrix guitar lessonokat a youtube-on. Ebből remekül megtanulhatod (ha magadtól nem jöttél még rá) a három ujjas F-dúr fogást minden fekvésben és a szeptimeket is a gitárjátékhoz a szabad kisujjaddal és hüvelykeddel.
2019. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!