Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Soha nem gitároztam, (viszont egy pár éve zongorázom) akarok egy gitárt venni, lehetőleg elektroakusztikust mert imádom a reggae-t viszont szeretnék elektromos gitár hangos is játszani, nem fogok tanárhoz járni, (se nincs jó tanár a környéken ,a suliban meg nagyon gyenge az oktatás) ezért magam fogok tanulni, tehát kérés az lenne, hogy milyen gitárt ajánlotok, (lehetőleg elektroakusztikus) és mennyiért tudok venni jó minőségűt, a tudtok is ajánlani megköszönöm!

2019. jan. 12. 15:05
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Szia!


Szerintem picit elnézted a házszámot :) Elektroakusztikus gitárból nem fogsz elektromos gitár hangot előhozni. Az elektroakusztikus gitár annyit tud, hogy erősítőre tudod dugni, és az akusztikus hangját ki tudod hangosítani - de az akusztikus hang fog maradni.

De eleve reggae-re én elektromos gitárt néznék, bár persze, mint minden műfajban, ott is van helye akusztikusnak IS, de alapvetően egy elektromos (egy stratocaster, vagy telecaster, esetleg egy sg p90-ekkel) gitárt néznék hozzá.


A mennyiért jó kérdés. Ha használtban is lehet gondolkozni, erősítő nélkül egy 70ezer az alja kb, és onnan lehet felmenni bármeddig, milliós összegekig. Egy középkategória újonnan kb 200-250 ezer huf.

2019. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tyűha, akkor félreinformáltak, köszönöm! Utánanézek a márkáknak, egyébként mindig is elektromos gitárt akartam venni mert zseniáális hangja van, viszont haverom azt mondta akusztikus gitáron játszáka reggae-t. Mindegy, köszi! :D
2019. jan. 12. 18:59
 3/4 Mojjo ***** válasza:

@2: Rászánt összegtől függ. Olcsóbbért Squier-től Standard vagy Classic Vibe, esetleg Vintage Modified szériás Telecaster vagy Stratocaster, vagy Yamaha Pacifica, mondjuk a 112-es. Drágábbért Fender Player Stratocaster, vagy Telecaster, esetleg valamilyen Ibanez strato, de lehetőleg nem dupla humbuckeres superstrato. Plusz még magasabb szériás Yamaha Pacificák.


Akusztikussal IS játszanak reggae-t. De egy elektromos szerintem több lehetőséget rejt. Még a műfajon belül is.


Csak úgy:

[link]

illetve

[link]


Ez meg érdekességnek/tanulni:

[link]

2019. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Fender gitáron gondolkodom nagyon, meglátjuk. Még tudsz segíteni, hogy tanár nélkül, hogy a legegyszerűbb megtanulni gitározni?
2019. jan. 12. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!