Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mai nap folyaman Komáromban...

Mai nap folyaman Komáromban tescoba elkapot minket egy parfum árus. Persze eloadta francia parfüm 15ezer stb. Velemenyunket kertek először. Tobbi lent!?

Figyelt kérdés
Utana mondta odaadja kngyen persze mondjuk mindenkinek. Utana adott 4 et azzal a feltetellel h olcsobban elvihetjuk 12 ezerert a 4et. Ma utana neztem es darabja 2 ezer ft max. A tesco hogy lehet kepes beengedni ilyeneket? Atbasztak rendes a fejünket.

2019. jan. 12. 21:40
 1/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Hol itt a hiba? Volt egy árus, ő kalkulált egy árat, amiért az adott terméket értékesíti. Mondott egy árat. Te ott hoztál egy döntés, hogy neked az adott termék ezért az árért megéri. Ha ott nem gondoltad volna ezt, akkor nem vetted volna meg. De megvetted, tehát ott úgy döntöttél, a termék megér ennyit. Azt kaptad, amit, annyiért, amennyiért kínálták, akkor hol lettél te átverve? Az, hogy a vásárlás után te valamilyen ok miatt – akár amiatt, mert más kereskedő negyed ennyiért forgalmazza – meggondoltad magad, az a te magánügyed.


Ezért kell bevásárlólistát készíteni. Ha én 1 kg kenyérért megyek le a boltba, akkor azzal is kell, hogy hazaérjek. Ha szembejön egy ajánlat, akkor majd elgondolkodom azon, hogy akarok-e ilyen, mennyit áldozok rá, mennyiért lehet beszerezni. Ha ott és akkor kell eldönteni, akkor nem kérem. Mert a legtöbb esetben emögött pont az áll, hogy ne legyen időd átgondolni a döntésedet, és akkor inkább csúszok le egy kihagyhatatlan ajánlatról, egy olyan termékért, ami a boltba elindulás előtt nem hiányzott, minthogy hasonló hibába essek, mint te.

2019. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi nincs ingyen
2019. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva: A bejárati ajtón.
2019. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként egy percig nem tudlak sajnálni, - hogy ilyen szélhámosokkal szóba állsz, - fizesd csak az árát!

Még hivatalos elárusító helyen is kibonttatom a dobozt, ha vásárolni akarok parfümöt, mert olyan szinten megy nagyüzemben a szélhámosság, hogy a csicsa-bicsa doboz felét-harmadát tölti ki a fizikálisan üvegbe töltött parfüm, a többi karton, neylon és hasonlók. És ha nekem nem ér meg annyit az üres karton aránya vagy nem bontják ki megtekintésre, akkor nem vásárlok.

2019. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Engem is le szokott szólítani, "nem érek rá" szöveggel elküldöm. Ugyanakkor Budapesten a Camponában is leszólított egy, haverommal sétáltunk ott. Addig "engedett az árból", hogy a 3 parfümöt elvittük 12000-ért. Az illatuk tetszett, Miami márkájúak voltak, és mivel kellett is másik parfüm az előző helyett, simán belementem. Ő megvette az egyiket, enyém lett a másik kettő. Lehet, hogy egy noname valami, de mivel tetszett, és mint azóta kiderült elég tartós, mert még este is érezni az illatukat, ha reggel magamra fújom, nem bántam meg a 4000 forintot egy 75ml-s üvegért.

Szó ami szó, az elsőnek igaza volt, az az eladó dolga, hogy mennyiért tudja eladni. Ha egy áruösszehasonlító oldalon megnézzük, telefonok ára közt is akad 150 ezer forintos telefonnál akár 30-50 ezer forintos különbség. Akkor az is átverés ennyi erővel. De az az eladó dolga, hogy annyiért adja, a vevőé hogy megveszi-e.

2019. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!