Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Beleszerettem a papba, mi a...

Beleszerettem a papba, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e ezt nektek, de kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek erről, szóval leírom. Az elmúlt időkben sokat változott a valláshoz való hozzáállásom. Régen még templomba is utáltam járni (a családomban kötelező volt). Végül - akaratom ellenére - vallásos iskolába kerültem. Egy év alatt mintha kicserélték volna. Izgatottan vártam a miséket, imádkoztam. Komolyan kezdtem venni az Egyház tanítását, odafigyelve arra, hogy minél kevesebb bűnt kövessek el Isten ellen. Mikor a második évemet töltöttem ott, az iskolának új iskola lelkésze lett, aki a hittan tanárom lett. Nagyon jól kijöttünk egymással, én voltam a "kis kedvence". Jártam hozzá misékre, programokra. A tanév végére viszont úgy éreztem, mintha vonzodnék hozzá. Próbáltam ezeket a gondolataimat kiűzni a fejemből, mert tudtam ez nem helyes, lehetetlen. Kiderült, hogy a következő tanévben már nem fog tanítani engem, sőt az iskolából is elmegy. Nyílván szomorú voltam, de tudtam hogy ez nekem sokkal jobb lesz így. A fejemből viszont nem tudtam kitörölni, ha a városban sétáltam mindig őt kerestem a szememmel. Az adventi időszakban eljártam hozzá hajnali misékre és nem egy alkalommal írt rám, hogy örült, hogy látott. Az utolsó mise óta nem tudom kiverni a fejemből és úgy érzem beleszerettem. Mielőtt vki azt írná, hogy csak azt hiszem, hogy beleszerettem pedig nem, lassan 2 éve érzem ezt és biztos vagyok benne. Az elején említettem, hogy nem szeretnék Isten ellen véteni még gondolatban sem, ezért vagyok kíváncsi, hogy nektek erről mi a véleményetek?

2019. jan. 16. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Tereld másfelé a gondolataidat! Felesleges lehetetlen dolgok után vágyakozni.
2019. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Hány éves vagy? És a pap?

Próbáld meg elfelejteni, mármint hogy maradjon csak a tanárod és ne érezz mást iránta.

2019. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy szerettél bele. Keress rá arra a szóra, hogy indulatáttétel. Bár inkább a pszichológiában használják a kifejezést, de azért ez kb. nagyon hasonló szitu. Van egy tekintélyes személy, akire felnézel, aki "jót tesz" veled, pozitív érzéseket ébreszt benned. Fiatal vagy bizonyára, nincs sok tapasztalatod az érzelmekben, könnyen összekeverhető ez az érzés a szerelemmel.
2019. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Nem sokat tudunk a körülményekről.


Hány éves vagy, hány éves a pap, milyen vallásról van szó, kölcsönös e az érzelem és a vonzalom? Sajnos a mai világviszonylathoz képest, már azt is tudni illene, hogy azonos neműségről van e szó?


Nem e tanár-diák esetről van szó éppen?. És még sorolhatnám másokkal egyetemben a kérdéseket.

2019. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!