Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti felfednétek az anonimitásot...

Simpleasthat kérdése:

Ti felfednétek az anonimitásotokat, ha valaki, aki azonos százalékú abban a kategóriában ténykedne amiben ti a legaktívabbak vagytok és az ő véleménye a tietekkel homlokegyenest ellenkezne vagy hajmeresztően értelmetlen lenne?

Figyelt kérdés
2019. jan. 17. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen történne, akkor egy aktív troll értékelése csak rövid távon maradna azonos százalékú, idővel úgyis csökkenne.

Értem mire akarsz kilyukadni, hogy az előítéletes emberek már százalék alapján azonnal nyomják a lepontozást, de egy szám még nem minden. Mindenkinek megvan a sajátos stílusa és válaszának ismertetőjegyei, és egymás után beküldött egymással ellentétes válasz még ugyanannál a százaléknál úgy kerül pontozásra (jó esetben, de általában), hogy hiteles maradjon a hasznosságuk.

2019. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, a százalék folyamatosan változik.
2019. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem hogy változik,de ha mondjuk régebbi felhasználóról van szó, aki hosszú idő után került veled ugyanabba a százalékba?

Az nem fog lepontozódni egy darabig.

Persze, tudom hogy mindenkinek megvan a stílusa,de szerintem ezt sok embert nem kimondottan érdekel vagy figyelmen kívül hagyják.

2019. jan. 17. 19:24
 4/5 csatrad ***** válasza:
csak az utolso fix mennyisegu erteket szazalekolja nem mindent valaha
2019. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Az azonos százalék nem tudom miért lenne érdekes. De úgy alapvetően nem tartok az anonimitásom felfedésétől, amit itt leírtam valaha, azt névvel, arccal is vállalni merném (majdnem) bárki előtt. (Nyilván egy agresszív pszichopata előtt nem szívesen, és azért találkoztam már ilyenekkel is itt. Volt, aki napi 20 üzenetben sorolta fel a „káromkodási kéziszótárt”, és vagy húszfajta módon képzelte el, hogy hogyan kellene nekem elpusztulnom, pusztán csak azért, mert azt találtam mondani egy ilyen irányú kérdés alatt, hogy az érzelmek teljes szabadjára engedése nem jó szokás, kvázi bármely kor bármely filozófiája az érzelmek kontrollálását tanítja.) Ami miatt mégsem osztom meg boldog-boldogtalannak az összes személyes adatomat, azok pont ezek a mentálisan nem teljesen stabil emberek, nincs szükségem egy esetleges zaklatóra, aki más csatornákon is el tud érni.


Másrészt ez alapján el tudna az illető érni mindenféle más csatornán is, én meg úgy vagyok vele, hogy akkor jövök ide, amikor én akarok, azt olvasom el, amit én akarok, arra reflektálok, amire én akarok, arra nincs szükségem, hogy más csatornákon – email, messenger, sms, telefon stb… – kerülgessem azt, amivel nem, vagy nem most akarok foglalkozni, akármennyire is normális emberről van szó. Itt a GYK-n is néha zavaró tud lenni, hogy valaki – mivel egy kérdésére számára hasznos választ adtam – úgy érezte, hogy akkor minden további kérdését bármivel kapcsolatban egyenesen nekem címez, privát üzenetben. Oké, volt, akivel emiatt aztán vagy száz üzenetet is váltottam, de a legtöbbször zavaró. Néha ez az ismerősöknél is gond, mikor munkaidőben kell messengeren értekeznem valakivel munkával kapcsolatban, de közben más ismerőseim meg folyamatosan szerveznek valami eseményt három üzenet/perc intenzitással egy másik messenger csoportban. (Oké, ideiglenesen lenémítható, de ezen alkalmak számát szeretném minimálisra venni.)


Meg miért kellene felfednem az anonimitásomat? Vígan el tudok az illetővel diskurálni privát üzenetben. Volt példa rá, hogy az email címemet is megadtam valakinek, mert privát üzenetben nem igazán tudtam segíteni neki valami konkrét ügyben, de a legtöbbször erre nincs szükség. Akkor minek? Van bármilyen relevanciája a kettőnk kapcsolatában annak, hogy engem történetesen Nagy Gézának, vagy Kis Józsefnek hívnak? Nincs. Van relevanciája mondjuk egy matematikai természetű témában annak, hogy hol lakom, hány éves vagyok, mi a foglalkozásom, mi a telefonszámom? Nyilván nincs.


Viszont vannak kérdések, amiknél bizonyos személyes információnak lehet relevanciája. Ha a kérdés jellege olyan, akkor lehet fontos szempont, hogy történetesen Győrben lakom és akkor leírom ezt a válaszban. (Mondjuk egy „Milyen Győrben a közbiztonság?” jelleg kérdésnél.) Más kérdésnél lehet fontos az, hogy kb. 40 éves vagyok stb…. Egyébként ilyen információkból elég sokat elárultam különböző kérdések alatt elszórva, ha valaki nagyon szorgalmas és jól tud keresni, elvileg meg tud találni, be tudja azonosítani a személyemet. De ettől nem félek, mert aki képes erre, az már jó eséllyel kellően normális és intelligens ahhoz, hogy nem kell tőle tartanom, hogy tudja, ki vagyok, illetve aki képes ere az jó eséllyel nem érez indíttatást, hogy ezt meg is tegye.


Amúgy tökéletesen ellentétes gondolkodású emberrel nem egyszer volt szerencsém hosszasan elvitázni, és tanulságos, hasznos volt ez mindkettőn számára, a vitasorozat végén már nem is tűnt annyira homlokegyenest ellenkezőnek a véleményünk, mert inkább csak arról volt szó, hogy más megközelítésből, más szempontból néztük ugyanazt, de a nézőpontunk mögött álló értékrendben, célban nagyon sok közös elem volt.


A hajmeresztően értelmetlen válaszokkal meg racionálisan nagyon nehéz vitába szállni, ott megint nincs ok sem arra, hogy felfedjem a kilétemet, de még annak sem, hogy anonim módon hosszasan vitázzak valakivel.

2019. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!