Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is így van, hogy a...

Másnál is így van, hogy a testvérpár két tagja homlokegyenest más típus?

Figyelt kérdés
A nagyobbik lányom optimista, kedves, nem lehet megbántani, rendkívül széles az érdeklődési köre, társasági ember sok barátnővel. A kisebbik, akit ugyanúgy neveltünk, a kezdetek óta duzzogós, morcos gyerek, akinek szinte sosem jó semmi, azonnal megsértődik, duzzogós, pesszimista, és inkább egyedül elvan, mintsem a kortársaival játsszon. Teljesen mások.
2015. aug. 31. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Mi ikrek vagyunk, de alig találni közös pontot.
2015. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen,a gyerekeim szöges ellentétei egymásnak.
2015. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

pont ilyenek vagyunk az ikertestvéremmel:) én az előbbi vagyok, ő az utóbbi.

kicsikorunktól fogva látszott a különbség, most 17 évesek vagyunk:)

2015. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk, de egyikre sem hasonlítok. Sőt, a szüleimre se nagyon, talán egy-két tulajdonságot hoztam anyutól is aputól is, de ennyi. Teljesen más érdeklődésű, habitusú, felfogású ember vagyok, mint ők. Kérdezték már, hogy nem cseréltek el a kórházban, mikor megismerték a szüleimet...
2015. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg a nagy egy befelé forduló, túlérzékeny gyerek, de optimista, szorgalmas. A kicsi nagyon barátságos, viszont sértődős, lusta, de mindenben meglátja a szépet. Mások a gyerekek.
2015. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen ,kisebbik fiam egy duzzogásra hajlamos barátságos szorgalmas kisfiu ,mig a nagy széles látokörü de lustaságra hajlamos okos fiu .
2015. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, pont ilyenek a gyerekeim.


A lányom egy kész világfájdalom, neki nagyon keserves az élete, őt mindenki utálja, ő ronda stb. Persze elég mogorva is az emberekkel, így működik az önbeteljesítő jóslat. Egyébként gyönyörű lány, nagy kék szemekkel hullámos fenékig érő hajjal, csak ámulok, hogy kire hasonlít. De nem tudom meggyőzni, hogy nem egy bányarém.

A kisfiam kedves, szeretetre méltó,optimista, életvidám, mindennek örül.

Én is arra gondoltam, hogy minden nevelési elmélet megdőlt, mert hogy lehet az egyik ilyen, a másik olyan, csak az öröklött természet számít.

2015. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor "jó", nem vagyunk egyedül. Köszi a válaszokat! :) Nagyon nehéz természet, meg amiket "beszól", néha levegőt se kapok a döbbenettől. (Én se vagyok könnyű típus, tipikus nyilas, ő meg skorpió.) Úgy fest a helyzet, az öccsük is ez a "semmi se jó, nincs miért mosolyogni, puff-puff-puff" típus. Meg vagyok áldva. :O :D
2015. szept. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!